Якщо хворіють огірки

хворіють огірки

Перевірений і ефективний засіб для профілактики хвороб огірків – приготовлений власноруч розчин на молоці: 1 л молока, 30 краплів йоду, 20 г господарського мила (натерти на тертці). Усе ретельно змішати й обприскувати рослини з інтервалом 10 днів протягом усього періоду росту. Така суміш здатна вберегти огірки від багатьох хвороб, до того ж, на відміну від хімічних засобів захисту, є абсолютно нешкідливою для здоров’я людини та легкою в приготуванні.

Якщо профілактика не проводилася й огірки занедужали борошнистою росою, можна звичайну молочну сироватку нагріти до температури +20-25 оС, розвести у відрі води й обприскувати нею рослини, причому не тільки ті, на яких уже виявилася борошниста роса, але й на всі, що знаходяться поруч. Можна обприскувати огіркову огудину й чистою сироваткою.

Хвороби огірків можуть проявитися зовсім несподівано для городника й застати зненацька. Для такого випадку існує наступний варіант зі скарбнички народних способів лікування: 50 г часнику пропустити через подрібнювач або розтерти його в кашку, розвести в 1 л води, щільно закрити кришкою й настояти добу. Після чого отриманий настій процідити, додати ще 9 л води й обприскати рослини. Такий розчин особливо ефективний проти несправжньої борошнистої роси. За потреби процедуру обприскування часниковим розчином можна повторювати неодноразово.

Зольний розчин також ефективний при всіляких хворобах огірків, до того ж ще й відмінно підживлює ослаблені хворобою рослини. 1 скл. деревного попелу заливають 2 л окропу і настоюють протягом 2х діб, проціджують і додають попередньо натерте на тертці й розведене у воді господарське мило (10 г). Обприскують не менше 2х разів із проміжком 7 днів. Якщо зараженість огірків є значною, то кількість обробок можна подвоїти.

Але якщо всі перераховані вище народні способи лікування не змогли впоратися й ваші огірочки продовжують хворіти, значить, час було упущено, для подальшої боротьби з вогнищами хвороби можна застосувати біопрепарат «Фітоспорин».

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber