Яку користь для малини приносить люпин

Якщо малина погано плодоносить, люпин – корисний сусід для неї. Культуру висаджують прямо на ділянці. Під час свого зростання він заповнює нестачу корисних сполук, яка виникає через те, що малина сильно виснажує ґрунт. Надземна частина рослини стане гарною мульчею, що захищатиме малинник від зайвої вологи і комах-шкідників, а з коріння вийде відмінне добриво.

Яку користь для малини приносить люпин

Мульча з люпину. Ця квітка має ряд позитивних якостей, про які часом незаслужено забувають. Алкалоїди, на які багата ця культура, захищають малину від сірої гнилі, пригнічуючи розвиток хвороботворних мікроорганізмів. Висока концентрація цих сполук міститься у зеленій частині рослини і насінні.

Коренева система природним чином розпушує ґрунт.

Коріння квітки – сприятливе середовище для бактерій, які виробляють азот.

Швидке перегнивання дозволяє насичувати ґрунт корисними мікроелементами.

Насадження швидко відновлюють баланс родючого шару ґрунту.

Садити люпин потрібно під час пізньої осені, попередньо очистивши ділянку. Краще розкидати насіння між рядами і кущами малини.

Уже навесні люпин буде відлякувати від насаджень дротяників, виділяючи речовини, які заважають розмноженню цих комах.

Мульчу із зеленої частини квітки слід робити до того, як вона почне утворювати насіннєві коробочки. Якщо проґавити момент, то з помічника вона перетвориться на бур’ян. Перед мульчуванням траву необхідно подрібнити за допомогою ножа чи лопати.

Мульча знезаразить ґрунт, захистить землю від пересихання і навали бур’янів.

Під час перегнивання ґрунт збагачується калієм, що сприятливо впливає на утворення зав’язей і дозрівання плодів.

Добриво з люпину. Протягом сезону малину підгодовують двічі: на початку весни і восени. Зрозуміти, що кущам необхідна підгодівля, можна за їх зовнішнім виглядом: пагони нездорової рослини стоншуються, але при цьому активно йдуть у ріст. Листя стає більш дрібним, набуває темно-зеленого відтінку, який із часом перетворюється на хворобливу жовтизну. Добрива варто вносити якомога раніше.

Люпин насичує ґрунт гумінами, які підвищують здатність малини вбирати корисні речовини з ґрунту. Для приготування складу для підживлення використовують кореневу систему люпину: коріння очищається від землі; подрібнюється і заливається відстояною або дощовою водою – на 10 л води приблизно чверть відра коріння; суміш настоюється 8 днів.

Готовий концентрат розбавляють водою 1 : 1 і поливають малину.

Полив слід проводити після заходу сонця. Після внесення добрива рекомендовано добре полити рослини водою, щоб корисні речовини почали засвоюватися швидше.

«Уют» №39-23.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *