Яку ковдру обрати?

Щоб всмак відпочити, важливо, щоб ковдра була теплою і затишною.

Ковдри з овечої вовни
Вовняні

Бувають двох видів:

  • тканого пледа,
  • ковдри з вовняним наповнювачем.

Найпопулярніші – з овечої і верблюжої вовни. Вовна завдяки своїй структурі чудово зберігає тепло; пропускаючи повітря, дозволяє шкірі дихати і запобігає парникового ефекту; добре вбирає вологу; вовна міцна та зносостійка – такий виріб служитиме довго; самі ковдри доволі легкі.

І верблюжа, й овеча вовна мають лікувальні властивості. Але у підковдрі з нещільної тканини жорстка вовна може колоти шкіру і викликати подразнення, що створює дискомфорт уві сні; як і більшість натуральних матеріалів, вовна – це алерген, тому для людей із високою чутливістю не підходить.

Синтетичні

В якості наповнювача використовують штучний матеріал, наприклад, холлофайбер. Мають легку вагу; волокно холлофайбера за структурою нагадує пружину, тому матеріал добре тримає форму, неколючий; у такому наповнювачі не заводяться пилові кліщі, гіпоалергенний; можна прати в машинці, а сохне швидко. Якщо ви не готові до великих витрат, можете обрати такий виріб. Але незважаючи на зовнішню пухнастість, такі ковдри не такі вже і теплі. Штучний матеріал створює статичну електрику і погано пропускає повітря.

Пухові

Наповнювач виготовляється з натуральної сировини, найчастіше гусячого пуху. Бувають ковдри зі 100 % пухом у складі або ж з додаванням пера (чим більше добавки, тим дешевший виріб). Бажано, щоб відсоток пера був не більший половини, бо ковдра вже не буде такою легкою і пишною. Ідеально підходять для зимового часу; добре вбирають вологу; утримують тепло.

Надавайте перевагу не стьобаній ковдрі, а касетній, де пух вдувається в кожну перегородку-касету. Така технологія сприяє довговічності пухових ковдр, наповнювач не вилізе через погано прошиті краї. Касетна ковдра не збивається і значно тепліша за стьобані. Але при великій вологості пух швидко стає вогким. Можуть завестися пилові кліщі. Не рекомендовані алергікам.

Ватяні (бавовняні)

Наповнювач виготовляється з натурального бавовняного волокна. У наші часи роблять якісні вироби, які відрізняються від старих важких ватних ковдр. Добре вбирають вологу; пропускають повітря; не викликають алергію. У якісних виробах можете не боятися, що він зіб’ється. Ватяний прошарок скріплюється бавовняною пряжею по всій довжині та ширині, тому матеріал не скочується у грудки і розподіляється рівномірно. Виріб не можна прати – тільки вибивати пил або віддавати у хімчистку. Вбирає сторонні запахи. Доволі важкий.

Зверніть увагу: на упаковках товару багато виробників зігрівальні властивості ковдр позначають точками. Їх кількість залежить від ступеню теплоти виробу: дуже тепле – 5 точок, тепле – 4, всесезонне – 3 точки, легке – 2, літній варіант – 1.

«УЮТ» №5-28.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *