Який виноград корисніший: темний чи світлий?

Який виноград корисніший: темний чи світлий?

Чому темні сорти винограду вважають кориснішими для здоров’я, ніж світлі?

Темний виноград вважається більш корисним головним чином тому, що є джерелом різних поліфенольних сполук. У темних сортах часто їх може міститися у 7-10 разів більше, ніж у світлих.

Поліфеноли – це органічні сполуки, що надають рослинам колірності та захищають від агресивного впливу навколишнього середовища. Присутні вони в основному у шкірці (30 %) і кісточках (64 %). Поліфеноли мають численні цілющі властивості.

Більшість поліфенолів є потужними антиоксидантами.

Кардіопротекторна дія. Поліфеноли можуть сприяти поліпшенню кровообігу, запобігати розвитку тромбів, зменшувати пошкодження серцевих м’язів, зміцнювати капілярні стінки судин, підвищувати гемоглобін і стабілізувати тиск.

Благотворно впливають на нервову систему, покращують когнітивні здібності, пам’ять і концентрацію. Їхня антиоксидантна активність захищає від неврологічних захворювань, наприклад, таких, як хвороба Альцгеймера.

Протипухлинна активність. Є багато свідчень про те, що резвератрол, антоціани, проантоціанідіни і деякі фенольні кислоти перешкоджають розвитку пухлин.

Омолодження і продовження життя. Відомо, що вживання в їжу поліфенолів здатне продовжити життя і уповільнити старіння.

Антивірусна, антибактеріальна та протизапальна дія. Вживання поліфенолів темного винограду може сприяти підвищенню імунітету і мати жарознижувальну дію.

Гепатопротекторна дія. Антиоксидантні властивості поліфенолів здатні захистити клітини печінки від ушкоджень.

Захист зору. Антоціани і проантоціанідіни темного винограду здатні позитивно впливати на зір, перешкоджають розвитку катаракти.

Також темні сорти винограду багаті на різні мінерали і вітаміни. Окремо варто відзначити такі елементи, як калій, фосфор, кальцій, залізо, магній і кремній. Їх уміст у 1 кг темного винограду дорівнює половині добової норми споживання.

«Погляд часу» №39-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *