Якими засобами найкраще прибрати цвіль

Грибок є живим організмом. Тому навряд чи буде результат від витирання його звичайною мокрою ганчіркою.

Якими засобами найкраще прибрати цвіль

Спочатку варто змочити запліснявілі ділянки, щоб спори не потрапили в повітря чи на інші покриття. Якщо грибниця проникла глибоко, доведеться видаляти грибок металевим скребком. Зачищені місця треба обробити антисептиком. Таку обробку (після повного висихання) варто зробити двічі, а то й тричі.

Засоби, якими можна боротися з грибком

Ультрафіолетова лампа. Спори цвілі гинуть під дією її променів.

Протигрибкові магазинні препарати. За складом вони бувають як на водній, так і на олійній основі. Одні призначені для знищення грибниці, а другі – для створення на поверхні плівки, яка перешкоджає її виникненню і розвитку.

Мідний купорос. У 5 л води розвести 50 г мідного купоросу. Стіни та підлогу краще обробляти пензликом. На місцях постійної появи чорних плям цвілі необхідно нанести товстіший шар. Через 3-3,5 год. змити чистою водою.

Хлор. Агресивний компонент, що міститься у засобах на основі хлору, знищує більшість грибків.

Столовий оцет. 6-9 % розчин – хороший антисептик. Змочіть ганчірку чи мочалку в оцті, не розбавляючи його, протріть проблемну зону і залиште до повного висихання. Потім промийте поверхню водою і провітріть приміщення.

Харчова сода. Насипте соду в пластикову тару і залийте оцтом. Отриманою піною прочистіть зацвілі поверхні. Потім промийте їх чистою водою.

Перекис водню. Ним можна чистити кольорові поверхні.

Нашатирний спирт. Добре підходить для обробки щільних твердих покриттів (скла, керамічної плитки). Розбавляти навпіл із водою. Краще наносити пульверизатором або губкою. Через кілька годин треба змити водою. Не варто застосовувати засіб для пористих матеріалів – дерева, бетону, гіпсокартону…

 «Погляд часу» №16-20.04.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *