Яна Глущенко: «На сцені я секс-символ гумору, а в житті – серйозна й розумна»

Яна Глущенко
Яна Глущенко: «На сцені я секс-символ гумору, а в житті – серйозна й розумна»

«УЮТ» №24-2019

Якби присуджували найвище звання за найкраще виконання ролі «сексуальної блондинки», то, беззаперечно, його б отримала зірка «Дизель Шоу» Яна Глущенко. Попри те, що в її творчому портфелі понад 40 зіграних ролей у кіно, українські телеглядачі чекають нового виходу «Дизелів» на екрани, де знову зустрінуться з чарівною і наївною блондинкою.
Сім місяців тому автобус з «дизелями» потрапив у страшну аварію, яка забрала життя Марини Поплавської… Яна Глущенко отримала серйозну травму коліна й перенесла кілька операцій. Актриса розповіла, як почувається тепер, про ролі, які не дають їй спокою, і про особисте життя.

– Яно, вас називають секс-символом українського гумору. Вам подобається така характеристика?
– Річ у тім, що я перша використала таке визначення в одному з інтерв’ю ще на початку «Дизель Шоу», і термін пішов у медіа.

– Це образ? У житті ви також жартуєте?
– Насправді, на сцені я секс-символ гумору, а в житті – серйозна й розумна. Вдумлива. А щодо гумору, то в житті це щось більш іронічне, мабуть. Щоб досягти успіху в комедійному жанрі, жінка має бути із самоіронією, не боятися посміятися із себе. Чимало актрис намагаються триматися у форматі привабливих і сексапільних, уникаючи, наприклад, бути негарною на сцені чи в кадрі. Я цього не боюсь. Мені цікаві ролі, у яких я можу бути іншою, у яких є простір для творчого пошуку. Я легко сміюся із себе.

– Не хочете змінити амплуа «справжньої білявки»?
– Чесно кажучи, я від нього втомилася. Розумію, що стаю старшою, і всіх цих білявок мені вже й не потрібно грати… Усі мої героїні – або стерви, або дурепи, або веселунки. А хочеться кохати в кадрі так, щоб люди повірили. Приміром, я завжди мріяла про роль невпевненої в собі жінки, такої сірої мишки.

– Вас упізнають на вулиці?
– Так, зазвичай підходять і кажуть: «Ой, ви така маленька, а на екрані така велика!» Дякують за те, що я смішна.

– Можете бути «непривабливою» у повсякденному житті?
– Поза роботою я майже не використовую мейкап. Не треба соромитися того, що тобі дав Бог, адже те, що Він дав, – завжди найкраще. А ще дуже важливо, яке оточення в жінки. Мені пощастило з чоловіком, він цінує усе природне, завжди говорить, що я гарна така, як є. Він переконав мене не нарощувати вії, що я раніше робила. Зараз дуже багато «однакових» жінок – з пухкими губами, силіконовими грудьми та попами… Це, звісно, їхня справа, але, як на мене, індивідуальність цінніша.

Яна Глущенко

– У вас же багато подібних ролей – «силіконових» білявок…
– Так! І я розумію свою відповідальність. Люди мають зрозуміти, що це лише образ, іронія. Мене чіпляє, що за правду мої ролі сприймають діти – дівчатка 9-14 років. Вони думають, що гарні очі, груди та «папік» – це джек-пот життя. Мені дуже важливо, щоб батьки пояснили дітям: життя інше. І велике щастя досягти всього самостійно, своєю головою. Наприклад, усе, що маю, я досягла сама…Так, я з першого разу не вступила до театрального університету ім. Карпенка-Карого. Дали зрозуміти, що мою українську ще потрібно «підтягувати», адже я виросла в російськомовній родині, хоч і дуже люблю українську. Рік я «підтягувала», учила наголоси, ставила вимову – і таки стала студенткою того вишу, про який мріяла.

– У вас не було «папіка»?
– Ніколи! І це величезна свобода – ні від кого не залежати та мати все, що потрібно, завдяки власним зусиллям. А тепер у партнерстві з чудовим чоловіком.

– Ваш батько військовий. Як він сприймає часто розкуті сценічні образи своєї доньки?
– Абсолютно адекватно. Батько мені сказав: «Яно, ну що ти, у тебе «безсоромна» професія, ти все правильно робиш». Хоча я й сама не люблю вульгарності й часто намагаюся адаптувати власні ролі, щоб це сприймалося смішно, а не «безсоромно». Проте батькам дуже вдячна за підтримку й віру в мене.

– Ваш півторарічний син Тамерлан уже знає, хто його мама? Бачив на екрані?
– Він тільки почав розуміти, бо ж побачив маму на афішах. А коли сам запитає, хто його мама, які ролі грає, я все йому розповім. Скажу, що таке комедія. І, звичайно, поясню, звідкіля діти беруться. У нас є й будуть чесні, прозорі стосунки.

Яна Глущенко

– Якось ви сказали, що не завжди були впевнені в собі…
– Я відчула впевненість не так давно. У театральному нас «ламали»: «Ви – ніхто, ви – бездарні, що ви будете робити на сцені!», але ми звикли працювати й доводити, що ми – талановиті. Наша робота загартовує. Артист завжди повинен розвиватися.

– Яка риса характеру в чоловіка викликає у вас довіру, а що може відштовхнути?
– Відштовхнути можна байдужістю. А привабити, коли чоловік уміє слухати жінку. Чути, що вона говорить.

– А як зароджувалися ваші почуття?
– Ми з Олегом багато разів пересікались, але якось не помічали одне одного. А під час нашого першого спільного туру, який відбувся восени, якось у Полтаві зібралися всі разом у номері. Почали гру, де потрібно було грати парами. І ми з Олегом опинилися в парі. Я була ненафарбована, у піжамі. І раптом він подивився на мене уважно: «Яка ж ти гарна, коли ненафарбована!» Після цього взяв мою руку і сказав: «Ти будеш моєю дружиною». Я не сприйняла тоді цього серйозно. А він невдовзі став мені освідчуватися. І ось ми разом.

Яна Глущенко

– Чоловік не ревнує вас до партнерів на знімальному майданчику?
– Ніколи! Я його іноді навіть запитую: «А відверті сцени тебе не хвилюють?». На що він відповідає: «Це ж твоя робота». Я його теж не ревную. Якщо немає приводу, який у цьому сенс?

Галина Ярема

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *