Японська техніка проти ліні, або Принцип 1 хвилини

«Із понеділка почну нове життя, буду ходити до тренажерного залу, качати прес» – кожен із нас періодично ставить собі якісь цілі і не досягає їх, переносить на наступний місяць, на кілька місяців, на рік.

Іноді ми завзято починаємо виконувати задумане, але позаймавшись 3 рази на тиждень у тренажерному залі, покидаємо заняття на довгий час. Чому так відбувається? Тому що навантаження велике, тому що набридає, а звичка ще не вироблена.

Існує японська методика кайдзен, у якій закладено так званий принцип 1 хвилини. Суть цієї методики полягає в тому, що людина займається певною справою рівно 1 хв., але день у день і в один і той же час. 1 хв. часу – це зовсім мало, а значить, це легко здійснити будь-якій людині. Ті ж самі дії, які ви не хотіли виконувати протягом 0,5 год., придумуючи відмовки, ви з легкістю виконаєте за хвилину.

Японська методика кайдзен

Пострибати на скакалці, зробити гімнастику для очей, почитати книжку іноземною мовою – коли час обмежений 1 хв., заняття не здаються вам важко здійсненними, а навпаки, приносять радість і задоволення. А роблячи маленькі кроки, ви вдосконалюєтеся і досягаєте великих результатів.

Важливо те, що надихаючись почуттям успіху, ви поступово збільшуєте хвилинні заняття на 5-хвилинні і так далі. Потім непомітно підійдете і до 0,5 год. занять.

Філософія кайдзен

Кайдзен зародився в Японії. Саме слово є складовим і включає в себе два інших – «кай» («зміна») і «дзен» («мудрість»). Автором цієї концепції менеджменту є Масаакі Імаі.

Він вважає, що кайдзен – це справжня філософія, яка може однаково успішно застосована і в бізнесі, і в особистому житті.

В японській мові слово «кайдзен» означає «безперервне вдосконалення». Виходячи з цієї стратегії, у процес вдосконалення залучаються усі – від менеджерів до робітників, причому її реалізація вимагає відносно невеликих матеріальних витрат.

Філософія кайдзен передбачає, що наше життя у цілому (трудове, громадське та приватне) повинне бути орієнтованим на постійне поліпшення.

Людям західної культури японська методика може здатися неефективною, оскільки на Заході існує думка, що без великих зусиль хороших результатів не досягти. Але масштабні програми, що віднімають багато сил, можуть зламати людину. А принцип кайдзен підійде всім і може бути застосовний у всіх сферах життя. Японці, наприклад, використовують стратегію поступового і постійного поліпшення у сфері менеджменту.

В основі методики лежать 5 принципів: сортування, послідовність, чистота, систематизація та дисципліна. Тобто, для досягнення мети потрібно: сформулювати завдання; скласти план дій; навести порядок, у тому числі у власних думках; не пропускати жодного дня – виробити певну систему; поступово втілити все задумане у життя.

Залишилося тільки визначитися з потребами і почати застосування методики кайдзен на практиці.

«Уют» №4-21.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *