Ящик для розсади

Ящик для розсади
Ящик для розсади

Наближається час, коли городники свою увагу зосередять на вирощуванні розсади й будуть використовувати для цього найрізноманітніші предмети: від консервних банок до яєчної шкарлупи. Усе це громіздко, як правило, одноразово, займає багато місця, вимагає постійного оновлення. Тому я давно відмовився від усього цього й висаджую розсаду тільки у спеціальні ящики, які зробив сам.

Довжина одного такого ящика 60 см, ширина 30 см і висота 15 см. Ящики перегороджені на комірки розміром 3 x 3 x 8 см, які є розбірними, а перегородками служать тут пластмасові пластини. Таким чином, у ящику утвориться 180 комірок, у кожну з них висіваю по 2-3 насінини, краще попередньо замочених або навіть пророслих. Поживним ґрунтом для розсади в мене служить суміш садової землі з торфом у співвідношенні 1 : 1. Посів роблю відповідно до рекомендацій місячного посівного календаря, який публікується у вашій газеті. Зазвичай це початок-середина лютого. До кінця квітня розсада знаходиться у квартирі. У кожній комірці залишається по одній рослині. При вибірці розсади пластини виймаю, не порушуючи кореневої системи. Такий пристрій використовую кілька років.

Уважаю, що висота ящика повинна бути не нижче 15 см, адже розсада тривалий час знаходиться у будинку або на веранді, її коренева система розростається, виходить, і ґрунту для неї повинно бути досить, адже у мілкому ящику коріння нормально розвиватися не може.

Щоб насіння пройшло природне загартування, я виношу ящики на вулицю. Як тільки з’являться паростки, розсадні ящики вдень ставлю на світле підвіконня, а на ніч приймаю у більш прохолодне місце, де температура не перевищує +8 С. Це не дозволяє розсаді витягуватися.

Руслан Гордієнко

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *