Є така посада – міністр самотності і щастя

неординарні міністерства
Є така посада – міністр самотності і щастя
на фото міністерство щастя в країні Бутан
Які країни можуть здивувати неординарними міністерствами.

В уряді прем’єр-міністра Великобританії Терези Мей нещодавно з’явилася нова посада – міністр із запобігання самогубствам. За словами британського прем’єра, суїциди – досить актуальна проблема – щорічно рахунки з життям зводять близько 4500 британців.

Передбачається, що нове відомство зосередить свою увагу на роботі з дітьми.

Також Тереза Мей створила пост міністра по самотності! В обов’язки міністра цього відомства увійде опіка над 9 млн жителів королівства, які зараховані до категорії «самотні».

Навіщо країні міністерство щастя?

Відразу у трьох країнах світу є міністерства щастя. Першою державою зі «щасливим» міністром був Бутан. У цій маленькій країні між Китаєм і Індією індикатор благополуччя – «валове національне щастя». Влада робить все можливе, щоб під час щорічного опитування на визначення рівня щастя і задоволеність життям жителі Бутану відповідали: «Так, я щасливий(а)».

Дані такого опитування за 2017 рік свідчать, що тільки 3 % громадян країни – зневірені, інші – задоволені життям. Можливо тому, що в Бутані заборонено вирубувати ліси, вбивати тварин (дуже складна процедура, щоб отримати «ліцензію на вбивство»), ловити рибу, користуватися хімічними добривами, тут також суворе табу на куріння.

Із 2016 р. міністерство щастя з’явилося і в ОАЕ. Одна з обов’язків міністра – коригувати політику колег, що проводяться ними реформи, щоб громадяни країни були задоволені.

Без йоги нікуди

У 2014 році в Індії створили міністерство йоги й аюрведи. Мета відомства – розвивати національну культуру заняття цією практикою, а також підвищувати популярність традиційної індійської медицини.

«Йога – безцінний дар нашої давньої традиції. Вона допомагає людині відчути єдність із самим собою, оточуючими і з природою», – пояснював ноу-хау прем’єр Індії Нарендра Моді.

Літнім у них шана

Із 2007 року в Ізраїлі існує міністерство у справах пенсіонерів. Воно відповідає за соціальну та економічну захищеність населення похилого віку у сфері охорони здоров’я, соціальної забезпеченості, житла й особистої безпеки.

Ізраїльський міністр із питань пенсіонерів розгорнув активну кампанію, спрямовану на те, щоб на законодавчому рівні забезпечити можливість громадянам працювати до 70 років. І мова йде не про вихід на пенсію, а саме про можливість працювати, оскільки багато ізраїльських організацій і компаній звільняють пенсіонерів.

«Багато жінок і чоловіків, навіть досягнувши пенсійного віку, не хочуть кидати свою роботу, але змушені це зробити, оскільки того вимагає закон», – аргументувала свою позицію міністр у справах пенсіонерів Гіла Гамліель.

А як у нас
В Україні хочуть створити ще два міністерства

Кабінет Міністрів зараз зайнятий організацією нового відомства – Міністерства ветеранів. Передбачається, що воно візьме під своє крило учасників АТО. У міністри нового відомства передвіщують колишнього прес-секретаря Петра Порошенка, народного депутата Ірину Фриз.

Також парламентарій Олександр Данченко зареєстрував проект постанови про створення в Україні Міністерства цифровізації, інновацій та майбутнього. Якщо Верховна Рада дасть добро на його створення, то відомство буде курирувати питання інформатизації і телекомунікацій.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *