Єдиний у світі вишитий іконостас

Єдиний у світі вишитий іконостас
Єдиний у світі вишитий іконостас

Він знаходиться у селі Тютьків Теребовлянського району, у церкві Покладення Ризи Пресвятої Богородиці. До його складу входять лише вишиті вручну бісером образи.

Створити іконостас із бісеру надумав, разом із парафіянами, настоятель храму отець Степан. Він і знайшов майстрів, які втілили незвичну ідею. Кожну з ікон вишивала одна із родин парафії. За підрахунками майстринь, усього використано 1 млн 436 тис. 433 бісеринки. Вага створених ікон – 17 кг 724 г, а загальна площа склала 7,12 кв².

Єдиний у світі вишитий іконостас

За словами настоятеля, хотілося зробити щось ексклюзивне, але водночас і близьке для людей. Мальовані іконостаси часто створює один художник. А це роботи звичайних, простих людей, вишивальниць.

Коли робота була завершена, 18 образів інкрустували у дерев’яний липовий каркас і об’єднали у 3-ярусний іконостас. Святі вишиті в одному стилі, з дотриманням церковних канонів. Завдяки бісеру вони наче оживають. Потрапляючи на бісеринки, світло створює об’ємний ефект 3D-зображення. Зайві ж відблиски «забирає» спеціальне скло, яким покриті ікони.

Єдиний у світі вишитий іконостас

Подивитися на іконостас приїжджають звідусіль. Красу ручного вишитого витвору треба побачити – на фото вона не передається.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *