З гірки – з вітерцем

Катання на санчатах
З гірки – з вітерцем

Катання на санчатах – одна з найпопулярніших зимових розваг.

Яких тільки санчат нині у продажу немає: залізні, дерев’яні, пластикові… І щоб придбати саме ту модель санчат, яка ідеально підійде вашій дитині, варто враховувати багато факторів. Наприклад, вік малюка. Для зовсім маленьких діток важливі такі елементи комплектації, як зручна і висока спинка, ремінь безпеки, підніжка, перекидна ручка-штовхач, котра дозволяє везти дитину перед собою, а при необхідності (сніг, вітер тощо) змінювати положення санчат таким чином, щоб малюк був обличчям до вас. Для старших дітей спинка й ручка на санках будуть зайві. Адже їм хочеться з гірки покататися не тільки сидячи, а й лежачи на животі. Тому можливість трансформації санок – тільки у «плюсі», адже якщо деякі деталі можна знімати (спинку, ручку тощо), то вони служитимуть довше, бо «ростимуть» разом із дитиною.

Також важливий фактор вибору – матеріал, із якого виготовлені санчата. Від нього залежить довговічність і їхня вага, маневреність, швидкість їзди.

Серед найпопулярніших моделей – металеві санчата з дерев’яним сидінням у вигляді планочок. Ця модель має два основні різновиди: санки з каркасом із листової сталі (на куточку) і санки з каркасом із трубчастої сталі. У чому відмінність? Санчата на куточку легкі й добре ковзають навіть по пухкому снігу. А от трубчасті, хоч і грузнуть у пухкий сніг, але стійкіші, тоді як санки на куточку – нестійкі і запросто перекидаються при різких поворотах чи на горбиках. Мінус усіх металевих санок у тому, що з часом фарба на полозах може обсипатися, а сам метал почати іржавіти.

Вибір дерев’яних санчат також великий. Вони екологічні й гарні на вигляд. Знизу полози таких санок захищені смужками з нержавіючої сталі. Дерев’яні санчата хоч здаються дуже тендітними, але насправді вони міцні. Їхній основний недолік – вага, бо дерев’яні санчата досить важкі.

Пластикові санчата бувають кількох видів – схожі на тарілки (так звані льодянки) і такі, що мають традиційну форму, але виготовлені виключно з пластику чи ж нагадують санчата-коритце. Купуючи пластикові санчата, варто пам’ятати, що вони не призначені для експлуатації при температурі нижче -20 °С. Також на деяких моделях не можна кататися вдвох.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *