З якого віку дітям можна давати жуйку

Жуйка підвищує слиновиділення. Слина видаляє із зубів залишки їжі, захищає від розмноження шкідливих бактерій і утворення нальоту.

Експерти дозволяють давати жуйку дітям тільки після 5-6 років

Якщо пожувати жувальну гумку після їжі, вона відновить кислотно-лужний баланс. Після прийняття їжі збільшується рівень кислотності шлунка, що провокує розвиток шкідливих мікроорганізмів і виникнення карієсу. Поступово рівень кислотності відновлюється і сам, але жуйка і збільшене слиноутворення прискорюють цей процес.

Жувальна гумка зміцнює суглоби щелепи. Деякі експерти вважають, що сучасна їжа не забезпечує необхідне навантаження на щелепу, жуйка компенсує це. Однак набагато корисніше пожувати моркву, яблуко чи інший свіжий овоч і фрукт.

Жувальна гумка також стимулює вироблення шлункового соку, який потрібен для правильного перетравлювання їжі. При нестачі цієї речовини з’являються проблеми в роботі травлення, дискомфорт і болі в животі, а іноді навіть нудота.

При зловживанні жуйкою ці позитивні властивості сходять нанівець. Більш того, шкода для дітей від жуйки підвищується в кілька разів – порушується робота внутрішніх органів.

До складу жуйки входять штучні підсолоджувачі та цукрозамінники, ароматизатори і барвники, стабілізатори та інші хімічні добавки. Вони накопичуються в організмі, і негативно впливають на стан дитини, сповільнюють ріст та розвиток.

Крім того, гумка може викликати отруєння і харчову алергію.

При наявності алергії, жуйка посилює симптоматику, провокує виникнення висипу і почервоніння на шкірі. Найбільшу небезпеку в цьому випадку викликає продукт яскравого неприродного кольору, з різким запахом і смаком. Це свідчить про наявність великого обсягу барвників, ароматизаторів і підсилювачів. Найбільш алергійні жуйки – на латексній основі.

Жуйка не перетравлюється, провокує порушення в роботі шлунку і довго виводиться з організму. Особливо небезпечно, якщо дитина проковтне відразу кілька штук. Вони накопичуються всередині і можуть викликати непрохідність кишківника. До того ж, дитина може поперхнутися або вдавитися.

Експерти дозволяють давати жуйку дітям тільки після 5-6 років. Щоб уникнути негативних наслідків, можна жувати гумку тільки після прийому їжі і не довше 5 хв. Вона протипоказана при проблемах із зубами і травленням, при зайвій вазі і цукровому діабеті, при захворюваннях шлунка, нирок і печінки, при харчовій алергії.

Якщо малюк усе-таки проковтнув гумку, дайте дитині попити великий обсяг чистої води. Спостерігайте за станом дитини протягом дня. Якщо вона відчуває нудоту і біль у животі, краще звернутися до лікаря.

«Уют» №28-07.07.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *