З якого боку чоловік повинен спати від дружини

З якого боку чоловік повинен спати від дружини
Багато що в житті подружньої пари контролюється тонкими духовними сферами. Це стосується інтелектуальної взаємодії, духовного єднання і чуттєвої любові.

Ще в давнину слов’яни прекрасно знали, що досягненню гармонії в парі сприяє навіть те, як чоловік і жінка розташовуються в ліжку один щодо одного під час сну. Наші предки традиційно вважали, що дружина завжди повинна спати праворуч від чоловіка. Це ґрунтувалося на двох головних базисах у традиціях і віруваннях людей. Перший відносився до духовної сфери, другий – до соціальної ролі чоловіка й дружини.

У духовному плані праворуч від людини завжди розташовувалося особа, що заслуговувала найбільшої довіри. Звідси й пішов вислів “бути правою рукою когось”.

За найдавнішим язичницьким віруванням права рука була символом правди і світлої сторони існування. Стародавні люди клялися, покладаючи праву руку на серце, пізніше – на Біблію чи ікону. До сих пір вітатися прийнято правою рукою, демонструючи цим людині свої чисті наміри. Ліва рука вважалася породженням брехні й лукавства. Чоловік, який прагнув захистити себе від жіночої підступності і зради, завжди лягав спати зліва, щоб дружина була справа, по його праву руку.

Оскільки в соціальному відношенні чоловік завжди грав більш значну роль, він був головним і в подружньому житті. Саме жінка повинна була пристосовуватися до чоловіка, а не навпаки. Вона виконувала другорядну функцію, будучи вірною супутницею, підтримкою й опорою головної людини в домі – чоловіка. Із цієї причини дружина повинна була лягати справа, щоб глава сім’ї завжди міг бути впевнений у її відданості.

Таке розташування – жінка праворуч, чоловік зліва – було прийнято також у багатьох інших народів. У Стародавньому Китаї та Японії вважалося, що жінка, яка спить від чоловіка зліва, не буде здатною до зачаття і народження дитини.

Сучасна наука не так категорична в цьому питанні. Для кожного з подружжя головним є нормальний нічний відпочинок, тому слід знайти найбільш зручне положення як для чоловіка, так і для дружини. Якщо людина спить на боку, краще лягати на правий бік. Коли чоловік або жінка лежить на лівому боці, вага внутрішніх органів лягає на серце, що не дуже для нього добре. Якщо людина спить на животі або спині, то їй варто розташовуватися так, щоб і самій було зручно, але щоб і чоловік (дружина) не відчував(-ла) дискомфорту. Тут усе суто індивідуально. Але якщо людина щиро вірить у вчення фен-шуй, їй варто дотримуватися правил цього вчення.

Самонавіювання – одна з найдієвіших речей із психологічної точки зору. Віра в те, що якісь умовності можуть бути сприятливими або, навпаки, небезпечними, здатна як позитивно впливати на організм, так і шкодити йому.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber