З якого віку можна дитині їсти оселедець

З якого віку можна дитині їсти оселедець
З якого віку можна дитині їсти оселедець

«УЮТ» №16-2019

Якщо абстрагуватися від ризиків, то виявиться, що оселедець – сама по собі риба дуже корисна. Цю жирну рибу краще до 3-х років дитині не давати!

Чим корисний оселедець

Ненасичені жирні кислоти. Оселедець відноситься до жирних риб, які є ідеальним джерелом жирних кислот Омега-3. Ці поліненасичені жирні кислоти є незамінними, вони необхідні для росту і здоров’я й надходять тільки з їжею. Кількість Омега-3 в оселедці не менша, ніж у червоній рибі.

Вітаміни. Оселедець – прекрасне джерело вітамінів Д, В12, РР і не тільки. У цій рибі містяться йод, фтор, фосфор, кальцій, залізо й безліч інших мікро- і макроелементів.

Перший шматочок риби повинен бути дуже маленьким, можна покласти на шматочок хліба з маслом і з вареною картоплею. Давати в першій половині дня і стежити за реакцією організму малюка. Якщо все пройшло добре, кількість можна поступово збільшити, але пропонувати завжди в поєднанні з хлібом або гарніром.

Також зверніть увагу, щоб оселедець не був дуже солоним, адже сіль негативно впливає на організм, особливо дитини.

Чим шкідливий оселедець для дитини

Надлишок солі. Навіть у слабосоленому оселедці солі міститься більше, ніж потрібно маленькій дитині. І враховуйте, що ви вже трохи підсолюєте іншу їжу, і сіль міститься в інших продуктах. Надлишок солі небезпечний для сечостатевої системи малюка й погано позначиться на його здоров’ї в майбутньому.

Консерванти. На жаль, при промисловому засоленні оселедця дуже часто використовують речовини, які покликані продовжити термін зберігання, додати смак, колір і прискорити засолювання. Далеко не всі вони нешкідливі, особливо для незміцнілого організму дитини.

Сира риба. Оселедець не проходить термічну обробку, а умови її зберігання нам невідомі. Це означає, що великий ризик отримати рибу, уже заражену хвороботворними бактеріями, з якими дитячий організм може не впоратися.

Алергія. Як і будь-які інші морепродукти, оселедці цілком можуть викликати алергічну реакцію, або псевдоалергію. Якщо малюк схильний до алергії, краще відкласти його знайомство з оселедцем на пізніше і вводити цю рибу за всіма правилами.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.