За 4 роки кожен пенсіонер недоотримає десятки тисяч гривень

пенсіонер недоотримає десятки тисяч гривень
За 4 роки кожен пенсіонер недоотримає десятки тисяч гривень

Якби в Україні виконувалися закони, середня пенсія вже була б 4,5 тис. грн. Про це заявив експерт із соціальних питань Андрій Павловський.

За його словами, підвищенню пенсій до такого рівня завадило те, що у 2014-15 рр. уряд Арсенія Яценюка фактично призупинив, а в 2016 році уряд Володимира Гройсмана продовжив обмеження чинних на той час законів про індексацію й осучаснення пенсій.

«Якби виконувалося хоча б на той час – до призупинення – чинне законодавства про пенсійне забезпечення, то зараз вже повинна була бути мінімальна пенсія близько 2800 грн, а середня досягала б 4,5 тис. грн. Таким чином, через невиконання законів у 2014-16 рр., нинішня влада фактично позбавила кожного пенсіонера багатьох тисяч невиплачених гривень», – констатував Андрій Павловський.

За його словами, такого ефекту вдалося досягти чисто арифметичним шляхом – змінюючи формулу нарахування пенсій. Таким чином, уряд не тільки заощадив мільярди гривень на пенсіонерах, але і забезпечив цьому процесу видимість законності. Андрій Павловський також зазначив, що як би не намагалися чиновники надати своїй пенсійній реформі благородний вигляд, усі її результати можна побачити при порівнянні усього лише двох цифр – мінімальної пенсії та прожиткового мінімуму.

«Мінімальна пенсія у нас зараз удвічі менша, ніж фактичний прожитковий мінімум. Ось зараз із 1 липня у нас 1035 грн мінімальна пенсія, а фактичний прожитковий мінімум, який саме ж Міністерство соцполітики і розраховує, – 2736 грн. Це дуже показово», – резюмував експерт із соціальних питань Андрій Павловський.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *