За газ – два окремі рахунки

За газ – два окремі рахунки

В січні місяці 2020 року прийде відразу дві платіжки – так тепер буде завжди.

Новий рік приніс в Україну безліч змін, серед яких і приємний сюрприз від «Нафтогазу» – знижена ціна на природний газ на цілих 12 % у порівнянні з торішнім показником. Крім того, тепер українці отримуватимуть по дві квитанції за кожен місяць користування послугами місцевих постачальників газу.

Із 1 січня 2020 року вартість оптових закупівель природного газу для надання його населенню країни чи виробникам тепла становить 5,5 за м³ палива, тобто, 5500 грн за 1000 м³. Саме таку ціну озвучили у прес-службі «Нафтогазу».

У зв’язку з цим фактом в Україні також знизилися і ціни на опалення, здійснюване за рахунок природного газу. Приблизний відсоток зниження – 30 %, але у кожному місті країни він буде відрізнятися, оскільки уряд не зобов’язав, а рекомендував постачальникам тепла знизити тарифну ставку на свої послуги.

Варто зазначити, що тепер кожен українець має право самостійно вибрати «свого» постачальника блакитного палива на вигідних для себе умовах. Але згідно з рішенням НКРЕКУ, був підвищений тариф на розподіл газу для населення, який тепер дорівнює 0,28-1,99 грн за м³ газу за місяць. Саме тому для кожного регіону вартість газу буде відрізнятися.

А з 1 січня 2020 року українці платитимуть за «блакитне паливо» по-новому. Рішенням НКРЕКП із рахунків за газ вилучена плата за доставку газу. Тому побутові споживачі щомісяця будуть отримувати одразу дві платіжки. Одна квитанція – за газ, друга – за його доставку.

Щомісячний платіж за доставку газу буде однаковим та незмінним упродовж року. Споживачі можуть платити за доставку одним платежем – наперед за пів року або навіть на рік. Таким чином вони зменшать свої витрати на комісії при проведенні платежів.

Таким чином, побутовим споживачам встановлюють абонплату за інфраструктуру, через яку населенню подають газ. Постачальники зазначають, що якщо споживач хоче, щоб газ у конфорку йому надходив без будь-яких обмежень, потрібно утримувати трубопровід, а також обслуговувати цілу мережу.

Що стосується розміру абонентської плати, то його визначатимуть індивідуально. Із цією метою середньомісячне споживання газу у кубометрах будуть множити на базовий коефіцієнт. Для сімей із плитою та колонкою, які використовують 170 кубометрів газу на рік (або 14-15 кубометрів на місяць), платіж за доставку щомісяця не буде перевищувати 16 грн.

«В якості основи буде використовуватися обсяг споживання газу протягом «газового року». Мається на увазі проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня.

Сума кубів газу, який споживається за рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісячно протягом року», – прокоментували у прес-службі Регіональної газової компанії (РГК).

 «Погляд часу» №3-2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *