За модною бородою потрібен особливий догляд

догляд за бородою
За модною бородою потрібен особливий догляд

«УЮТ» №20-2019

Частина представників сильної статі носить бороду, щоб уникнути щоденного гоління. Але для багатьох чоловіків борода – частина іміджу й можливість проявити індивідуальність.

Борода обов’язково повинна мати чіткі контури, фігурну форму. Зараз багато модних форм бороди й вусів, і довжина, зазвичай, повинна бути не більше 5-10 міліметрів.

Як відростити бороду?

Якщо з’явилося бажання відростити бороду, то потрібно набратися терпіння. Борода насправді вимірюється не в сантиметрах, а в місяцях. Стосовно догляду за бородою різної довжини можуть виникати різні труднощі.

На першому етапі до двох тижнів буде відчуття, що борода набридливо свербить, може виглядати неоднорідною, і, як правило, кудлатою. Свербіння незабаром мине. Необхідно користуватися зволожувачем, наприклад, спеціальною олією для бороди, вона знадобиться для регулярного догляду. Варто уникати зволожувачів на основі спирту. На цьому етапі ще рано користуватися шампунем, оскільки довжина ще досить коротка. Рекомендується мити бороду натуральним милом, яке не містить подразнюючих хімічних речовин.

Щоб облагородити зовнішній вигляд, варто окантувати тримером шию, підрівняти верхній контур щік і лінію вусів. Якщо ж ваша мета – річна борода, то можна залишити її недоторканою. Підійде будь-який тример, головне, щоб частота зрізу була мінімальною, тоді вдасться досягти ефекту чистого і гладкого результату.

Особливості догляду за бородою

Навчіться орудувати тримером. Цей прилад допоможе підтримувати ідеальну форму бороди та вусів, видалити волоски в носі й вухах. Після того, як освоїте насадку, яка залишає найдовші волоски, сміливо експериментуйте з іншими.

Не беріть гребінець у дівчини. Для правильного догляду за бородою потрібен гребінець із рідкими і широкими зубами. Щоранку після сну потрібно укладати бороду, щоб вона «запам’ятовувала» і форму, і напрямок.

Форму короткої бороди зручно підтримувати за допомогою тримера зі спеціальною насадкою.

Підтримуйте форму. Коротку бороду краще стригти тримером із насадкою. Бороду середньої довжини – якісними ножицями з відтяжкою. У бороди повинен бути чіткий контур, інакше вона виглядатиме неохайно.

Слідкуйте за вусами. Догляд за вусами не такий простий, як може здатися на перший погляд, адже вони відростають нерівномірно, і їх потрібно підстригати ножицями. Віск для вусів допоможе їм виглядати бездоганно в будь-яку погоду. Не забувайте зістригати верхню частину, інакше виглядатимете комічно.

Мийте бороду шампунем. Непорушне правило для правильного догляду за бородою – двічі-тричі на тиждень їй потрібно влаштовувати банний день. Спеціальний шампунь для бороди зробить її м’якою, гладкою і піддатливою.

Не мийте бороду звичайним милом. Не варто використовувати звичайне мило для миття бороди – від нього волоски стануть жорсткішими, укладати їх буде складніше. Спробуйте краще рідке мило, з домішками оливкової олії чи ромашки.

Позбавляйтеся небажаних запахів. Для обробки бороди використовуйте ароматичні олії. Вони не тільки приховають амбре оселедця з цибулею і запах цигарок, а й подарують бадьорість і хороший настрій на весь день.

Сушіть рушником. Після вмивання досить легенько обтерти бороду махровим рушником. Сушити феном не потрібно – від пересушування шкіри може з’явитися лупа.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *