За спосіб уловлювання вуглецю з атмосфери – винагорода 100 мільйонів доларів

Мільярдер Ілон Маск запропонував 100 мільйонів доларів винахідникам, які знайдуть спосіб боротьби із глобальним потеплінням шляхом виведення вуглекислого газу з атмосфери чи океану. Про правила конкурсу, якій триватиме 4 роки до Дня Землі 2025 року, він розповів 22 квітня.

За спосіб уловлювання вуглецю з атмосфери – винагорода 100 мільйонів доларів

Проєкти з видобутку вуглецю вже отримали підтримку від стартапів Кремнієвої долини, державних чиновників, які стурбовані повільними темпами скорочення викидів, а також джерелами викидів, включаючи нафтові компанії, які прагнуть компенсувати свої наслідки для клімату.

Технологія ще не є комерційно вигідною. Видалення вуглецю може коштувати більше 300 доларів за метричну тонну у світі, що еквівалентно дорівнює приблизно 50 мільярдам тонн вуглекислого газу.

«Потрібно розглянути питання як вартості, так і масштабності. Чи можемо ми собі це дозволити як цивілізація?», – сказав Маск.

Вловлювання та зберігання вуглецю викликає дедалі ще більший інтерес, оскільки потепління клімату розтопило льодовики, посилило тропічні шторми та призвело до затоплення великої кількості прибережних районів. Поки країни працюють над зменшенням викидів, вчені заявляють, що технологія видалення вуглецю також буде мати вирішальне значення для досягнення рівня нульових викидів до 2050 року.

Президент США Джо Байден заявив, США мають намір домогтися зменшення викидів вуглецю принаймні вдвічі до 2030 року, і досягнути нульових викидів до середини століття.  

«Уют» №18-29.04.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *