За випалювання рослинності збільшать штрафи

За випалювання рослинності збільшать штрафи

Міністерство екології та природних ресурсів пропонує збільшити у кілька десятків разів штрафи за самовільне випалювання рослинності.

У відомстві нагадали, що зараз розмір штрафу за подібне порушення становить від 170 до 340 грн. Такі покарання, на думку Міністерства, не можуть зупинити порушників, а тому штрафи пропонується суттєво підвищити. Законопроект щодо посилення відповідальності за випалювання рослинності вже передано на погодження до Міністерства юстиції України.

Документом, зокрема, пропонуються штрафи за самовільне випалювання рослинності чи її залишків у розмірі від 3060 до 6120 грн (від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). За ці ж дії, тільки у межах території та об’єктів природно-заповідного фонду, у зоні відчуження розмір штрафів може досягати понад 12 тис. грн (від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а для юридичних і посадових осіб – понад 20 тис. грн (від 1200 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

У міністерстві сподіваються, що їхні пропозиції будуть підтримані, і це суттєво зменшить площі випалювання сухої трави. Адже такі дії не лише не допомагають довкіллю, а й можуть нашкодити природним ресурсам через ризик виникнення масштабних пожеж.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber