За зовнішніми ознаками

За зовнішніми ознаками
За зовнішніми ознаками

«Погляд часу» №13-2019

Тривалий досвід людства дає змогу визначати за зовнішністю людини стан її здоров’я, зокрема й деякі захворювання. На побутовому рівні складаємо враження, формуємо уявлення про вигляд здорової та хворої людини, візуально оцінюючи статуру, колір і текстуру шкіри, відтінки очних яблук, навіть погляд і вираз обличчя, якість волосся.

На це передусім звертає увагу також лікар під час першого прийому пацієнта, та й наступних зустрічей із ним, щоб простежити позитивну або, навпаки, негативну динаміку результатів призначеного лікування саме за змінами зовнішніх ознак.

Видатний хірург, анатом Микола Пирогов (1810-1881) навіть склав навчальний посібник «Атлас обличчя хворого». Наука діагностики за обличчям дістала назву «патофізіогноміка». А іридодіагностика – це розділ медицини, за допомогою якого, аналізуючи відтінки кольорів зіниці, навіть їх поєднання, певні цяточки, можна визначити патологію у відповідних органах і системах.

Картою організму можна вважати і язик, вірніше, його стан. Так, язик без нальоту, тріщин і ліній, блідо-рожевий, тобто нормального кольору, свідчить, що організм здоровий. Анемію, нервове виснаження, захворювання травної системи можна запідозрити, якщо язик обкладений білим або жовтуватим нальотом. Інтенсивно жовтий наліт сигналізує про негаразди у печінці, жовчному міхурі. Червоний язик – про порушення серцевої та легеневої систем, захворювання крові, інфекційні процеси; синюшний язик – про розлади серцево-судинної, дихальної, сечовивідної систем. Коричневий наліт свідчить про захворювання легень і шлунково-кишкового тракту; чорний – про важкі хронічні порушення функції органів травлення, що супроводжуються зневодненням і ацидозом (підвищена кислотність); щільний білий наліт – про закрепи, загальну інтоксикацію організму.

На поверхні язика відбиваються порушення травлення, роботи серця, стан ендокринної, нервової систем і навіть опорно-рухового апарату. Так, борозенка по центру язика підкаже фахівцю, що відбувається з хребтом.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.