Забери мене додому!

 дитина телефонує

Дитина телефонує з табору, ридає й каже, що не залишиться там жодного дня. Як реагувати і що робити в такій ситуації?

Не лаяти і не розповідати, як багато грошей ви витратили на путівку: це тільки погіршить ситуацію. Вирішивши, що його не розуміють, він замкнеться і навіть може сказати, що все добре. Але про те, що діється насправді, ви не дізнаєтеся.

Заспокоїти й переконати, що, якщо насправді все так погано, ви, звичайно, приїдете і заберете його, але передумати вже не можна буде.

З’ясувати причину. Напевно, це буде не туга по дому, а образи або конфлікти з іншими дітьми. Якщо ситуація несерйозна і в дитини просто взяли верх емоції, почекайте пару днів.

Повідомити вихователя. Наприклад, дитину труять у загоні. Можливо, вихователь не в курсі. Але буває, що йому простіше не помічати того, що відбувається: «Ой, а я не думав, що все так серйозно!» Але після того, як ви повідомили про проблему, цей аргумент використовувати не вийде.

Не говорити загальних фраз на кшталт «Дай їм відсіч» або «Не звертай уваги». Якби дитина могла це зробити, то зробила б. Розпитайте дитину, допоможіть їй знайти однодумців у своєму загоні або порадьте попроситися в інший загін.

Бути готовим забрати дитину, якщо всі перераховані дії не допомогли. Невдалий досвід може обернутися психологічною травмою.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *