Забудьте про самотність

Забудьте про самотність
Забудьте про самотність

Самотність! Напевно, важко знайти людину, яка б хоч раз у житті не відчувала це не дуже приємне відчуття. А для когось тяжке відчуття порожнечі стає супутником на все життя. Особливо гостро відчувається самотність із віком – діти виросли і живуть окремо, людина втрачає близьких і залишається зовсім сама. Як же впоратися з цим гнітючим відчуттям?

Розвивайте позитивний настрій. У знаменитому романі Еліонор Портер «Поліанна» дуже яскраво описується, як життя може змінитися завдяки настрою. Діти відвідують рідко? Не біда! Значить, кожен їхній приїзд буде святом, а поки можна пожити для себе і зайнятися чимось корисним. До речі, депресія може розвинутися і при поганій вентиляції приміщення. Недарма інколи говорять, що у будинку, де живе людина у віці, пахне старістю. Частіше гуляйте, а будинок провітрюйте.

Знайдіть якесь захоплення. Навчіться чогось нового. Освоюйте Інтернет. Займіться чимось, на ваш погляд, неймовірним. Наприклад, чому б не зайнятися малюванням? Або ліпленням? А можливо співом? У згаданому вище романі, прикута до ліжка жінка, зайнялася рукоділлям. Почніть в’язати. Можна зв’язати якусь просту річ, яка стане чудовим подарунком для ваших близьких. Відчувши, що ви зробили щось приємне іншим, ви зможете впоратися із самотністю.

Знайдіть, кому ви потрібні. У наш вік байдужості один до одного і несправедливості завжди знайдуться ті, кому ви зможете допомогти і про кого подбати. Можна віднести зв’язані речі у благодійні організації, допомогти багатодітним сім’ям. Навіть якщо ви їх особисто не знаєте, їх легко можна знайти у газеті у рубриці «Прийму в подарунок». Часто такі сім’ї самі пишуть, чого потребують. Чому б із ними не зв’язатися і не зробити їм подарунки. Не влаштовує цей варіант? Тоді є бездомні тварини, підгодовуючи яких, ви можете прикрасити їх існування.

Які б не були ваші дії, головне не здаватися, а прикладати зусилля, боротися, і тоді, поступово, ви забудете, що таке самотність.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *