Загадки теракотової армії

Загадки теракотової армії
Загадки теракотової армії

Іноді деякі археологічні знахідки серйозно змінюють хід історії. Саме тому історики так трепетно ставляться до подібного роду відкриттів. Сьогодні ми розповімо вам про Теракотову армію.

У 1974 р. під час археологічних розкопок у Китаї була знайдена глиняна Теракотова армія імператора Цинь Шіхуанді. Ця знахідка відразу ж стала світовою сенсацією, тому не даремно деякі охрестили її восьмим чудом світу.

На сьогоднішній день Теракотова армія є однією з головних визначних пам’яток Китаю поряд із Великою Китайською стіною. У Теракотовій армії є близько 8100 глиняних воїнів і коней, виконаних у натуральну величину. Крім скульптур, археологами також були виявлені десятки тисяч одиниць різної зброї з бронзи.

Глиняна армія була похована разом з імператором Цинь Шихуанді в 210 році до н. е. Крім цих фігур, археологи знайшли останки 70 тис. робітників з їх сім’ями, а також тіла 48 наложниць імператора.

Експертиза показала, що всі ці люди були заживо поховані в могилу. Швидше за все, це робилося для того, щоб приховати таємницю виготовлення цієї армії.

Про створення

Через рік після сходження на престол, у 246 році до н. е., 13-річний Ін Чжен (майбутній Цинь Шихуанді) став зводити свою гробницю.

За його задумом, статуї воїнів повинні були супроводжувати його після смерті і, ймовірно, дати йому можливість задовольняти свої владні амбіції в потойбічному світі так само, як він робив це за життя.

Будівництво мавзолею потребувало зусиль понад 700 тис. робітників і ремісників і тривало 38 років. Периметр зовнішньої стіни поховання дорівнював 6 км.

Вражає те, що всі статуї унікальні, тобто кожна фігура має свою форму, екіпіровку і обличчя. У числі цих воїнів присутні рядові, лучники, кавалеристи й головнокомандувачі. У відносній близькості від місця поховання археологами були виявлені статуї музикантів, акробатів і державних діячів.

Фахівці з Китаю встановили, що частина фігур, а також коні й колісниці, були виконані з глини. Кожна людська статуя важить близько 130 кг.

Учені й сьогодні ламають голову над тим, яким чином виготовлялися ці статуї.

Безумовно, ясно те, що спочатку фігурам надавалася та чи інша форма, а потім відбувався їх випал. Але як? Справа в тому, що поблизу археологи не виявили жодної печі для випалення. І це не дивно, адже в той час люди ще не володіли високорозвиненими технологіями, необхідними для виготовлення подібних скульптур. Крім цього, кожна статуя покрита спеціальною глазур’ю і фарбою.

Існує ще одна, не менш цікава загадка: чому більш ніж за 2000 років зброя не тільки не потьм’яніла, але навіть не затупилася? Експертиза показала, що в складі всіх металевих предметів міститься хром. Але як він може там перебувати, якщо його навчилися виготовляти лише на початку XX століття? Невже стародавні китайці володіли такими високими технологіями? Але ж всі одиниці бойової зброї зроблені на найвищому рівні!

Одними з найбільш вражаючих знахідок, пов’язаних із Теракотовою армією, є знайдені поруч із мавзолеєм 2 бронзові колісниці. Вони запряжені четвірками прекрасних коней, які, очевидно, призначалися для кінних поїздок імператора в потойбічному світі.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *