Загадки теракотової армії

Іноді деякі археологічні знахідки серйозно змінюють хід історії. Саме тому історики так трепетно ставляться до подібного роду відкриттів. Сьогодні ми розповімо вам про Теракотову армію.
У 1974 р. під час археологічних розкопок у Китаї була знайдена глиняна Теракотова армія імператора Цинь Шіхуанді. Ця знахідка відразу ж стала світовою сенсацією, тому не даремно деякі охрестили її восьмим чудом світу.
На сьогоднішній день Теракотова армія є однією з головних визначних пам’яток Китаю поряд із Великою Китайською стіною. У Теракотовій армії є близько 8100 глиняних воїнів і коней, виконаних у натуральну величину. Крім скульптур, археологами також були виявлені десятки тисяч одиниць різної зброї з бронзи.
Глиняна армія була похована разом з імператором Цинь Шихуанді в 210 році до н. е. Крім цих фігур, археологи знайшли останки 70 тис. робітників з їх сім’ями, а також тіла 48 наложниць імператора.
Експертиза показала, що всі ці люди були заживо поховані в могилу. Швидше за все, це робилося для того, щоб приховати таємницю виготовлення цієї армії.
Про створення
Через рік після сходження на престол, у 246 році до н. е., 13-річний Ін Чжен (майбутній Цинь Шихуанді) став зводити свою гробницю.
За його задумом, статуї воїнів повинні були супроводжувати його після смерті і, ймовірно, дати йому можливість задовольняти свої владні амбіції в потойбічному світі так само, як він робив це за життя.
Будівництво мавзолею потребувало зусиль понад 700 тис. робітників і ремісників і тривало 38 років. Периметр зовнішньої стіни поховання дорівнював 6 км.
Вражає те, що всі статуї унікальні, тобто кожна фігура має свою форму, екіпіровку і обличчя. У числі цих воїнів присутні рядові, лучники, кавалеристи й головнокомандувачі. У відносній близькості від місця поховання археологами були виявлені статуї музикантів, акробатів і державних діячів.
Фахівці з Китаю встановили, що частина фігур, а також коні й колісниці, були виконані з глини. Кожна людська статуя важить близько 130 кг.
Учені й сьогодні ламають голову над тим, яким чином виготовлялися ці статуї.
Безумовно, ясно те, що спочатку фігурам надавалася та чи інша форма, а потім відбувався їх випал. Але як? Справа в тому, що поблизу археологи не виявили жодної печі для випалення. І це не дивно, адже в той час люди ще не володіли високорозвиненими технологіями, необхідними для виготовлення подібних скульптур. Крім цього, кожна статуя покрита спеціальною глазур’ю і фарбою.
Існує ще одна, не менш цікава загадка: чому більш ніж за 2000 років зброя не тільки не потьм’яніла, але навіть не затупилася? Експертиза показала, що в складі всіх металевих предметів міститься хром. Але як він може там перебувати, якщо його навчилися виготовляти лише на початку XX століття? Невже стародавні китайці володіли такими високими технологіями? Але ж всі одиниці бойової зброї зроблені на найвищому рівні!
Одними з найбільш вражаючих знахідок, пов’язаних із Теракотовою армією, є знайдені поруч із мавзолеєм 2 бронзові колісниці. Вони запряжені четвірками прекрасних коней, які, очевидно, призначалися для кінних поїздок імператора в потойбічному світі.