Заготовляємо березовий сік

Березовий сік

Квас із кавовими зернами та родзинками

  • 2,5 л очищеного соку, 0,5 скл. цукру, 0,5 скл. кавових зерен, 0,5 скл. родзинок, декілька скибок обсмаженого чорного хліба.

У 3-літрову банку налити сік, додати цукор, родзинки, каву й хліб. Залишити для бродіння. Після цього квас процідити, розлити у пляшки та поставити у холодне темне місце (до прикладу, погріб) на 2-4 дні.


Квас на ячмені з медовими стільниками

  • На 10 л соку: 300 г медових стільників, 300 г добре обсмажених ячмінних зерен.

Всі інгредієнти змішати й вилити у скляну ємність, щільно закрити, а краще – загерметизувати. Настоюватися він повинен при середній кімнатній температурі близько тижня. Після закінчення цього терміну слід розлити квас у пляшки й настояти його ще протягом декількох днів у холодному приміщенні.


Сік на м’яті

  • На 5 л соку: 70-100 г сухої м’яти, цукор та лимонна кислота (за смаком).

М’яту залити березовим соком і настояти 5-6 годин. Потім напій процідити, додати цукор та лимонну кислоту. Розлити в банки та стерилізувати при 90-95 °С 25 хв. Закрити стерилізованими металевими кришками. Аналогічно робиться березовий сік із шипшиною, глодом чи мелісою.


Квас «Березовик»

  • На 5 л соку – 30 г сухарів.

Сік налити у бутель і поставити у темне місце. Через 2-3 дні він трохи закисне. Додати до нього підсмажені ячмінні зерна чи житні сухарі. Настоювати добу й процідити.


Березовий сидр

  • 6 л соку, 1,2 л білого сухого вина, 1,5 кг цукру, 2 лимони.

Березовий сік змішати з вином, додати цукор, дрібно нарізані лимони. Каструлю щільно закрити та поставити у холодне місце на 2 місяці. Процідити, розлити у пляшки, закоркувати й витримати 2 тижні.

Крюшон «Швидкий»

  • 0,5 л соку, 0,5 л сухого білого вина, 0,5 скл. цукру, мінеральна вода.

Змішати березовий сік та сухе біле вино. Додати цукор, розмішати до його повного розчинення і поставити у холодильник на 2-3 год. Подаючи до столу, влити мінеральну воду.


Бальзам «Цілющий»

  • На відро (10 л) свіжого соку: 3 кг цукру, 2 л вина чи горілки, 5 лимонів зі шкіркою.

Залити все у діжку й поставити на 2 місяці у погріб чи комору. Потім напій розлити у пляшки й витримати у горизонтальному положенні ще 3-4 тижні.


Сік на горобині

  • На 1 л соку – жменя горобини.

Найкраще настоювати березовий сік на горобині та листі звіробою. Можна також робити це й на липовому цвіті. Розрахунок: жменя сировини на 1 л соку. Настоювати 5 год., потім консервувати. Закривати краще залізними кришками.

Сироп із березового соку
Свіжий березовий сік можна зберегти, переробивши його на сироп методом випарювання. Сік кип’ятити у залізному посуді з пласким дном, знімаючи піну. При випаровуванні 1/3 соку долити свіжий. Так повторити 3-4 рази. Сироп фільтрувати через марлю, складену у декілька шарів. Зберігати у прохолодному місці до року. Цей сироп має лимонно-жовтий колір, ніжний запах, приємний присмак.


Березовий «Мохіто»

  • На 3 л лимонаду: 2 л соку, 1/2 скл. цукру, 3 лимони, свіжі листочки м’яти, 1 скл. мінеральної води.

Із лимонів вичавити сік і розмішати з цукром до розчинення. Ретельно перемішати з березовим соком, настоювати 2 год. Лимонад подавати з кубиками льоду й листком м’яти.


Оцет на основі березового соку

  • 2 л березового соку, 40 г меду, 100 г горілки.

Усі продукти змішати у каструлі чи діжці. Прикрити тару марлею і поставити у тепле місце. Через 2-3 місяці оцет буде готовий. Його потрібно процідити, розлити у скляні пляшки та зберігати у холодному місці.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber