Загублений гаманець повернули через 70 років

Загублений гаманець
Загублений гаманець повернули через 70 років

Солдат Кеннет Ешбі загубив гаманець в останній рік війни, коли його загін квартирував у Халені містечку на південному-сході Нідерландів.

Гаманець Ешбі знайшов один із престарілих жителів міста, і близько 25 років тому він передав знахідку пенсіонеру Фрітц ван Хорну. Містер ван Хорн знайшов у мережі сина Кеннета Ешбі – Робіна, і доставив загублений гаманець йому особисто у руки. Як пояснює містер ван Хорн: «Гаманець мені близько 25 років тому віддав один пенсіонер. Під час війни Ешбі був у числі розквартированих у нашому місті британських солдатів».

Відправною точкою у пошуках нащадків ветерана стали дані з водійського посвідчення Кеннета Ешбі. Не без допомоги своїх онучок – 11-річної Мірти і 8-річної Жасмин – містер ван Хорн знайшов в Інтернеті місце і час поховання Ешбі – кладовище Годалмінг, Суррей, 1968 рік. Потім ван Хорні зв’язався із владою Суррея, які, у свою чергу, порадили їм звернутися до місцевої газети. Замітку у газеті виявив один із друзів Робіна Ешбі.

Як стверджує Робін, він «дуже зрадів цій знахідці», негайно зв’язався з містером ван Хорном і домовився про зустріч.

У гаманці серед особистих речей Кеннета Ешбі були десяток фотокарток, носова хустинка з ініціалами, маленький британський прапор і кроляча лапка. Робін, втратив батька у підлітковому віці, сказав, що йому гаманець «дорогий як пам’ять».

«У мене не було можливості поговорити з ним. Але ця знахідка допомагає мені впоратися з утратою і ближче пізнати свого батька», – розповів він.

Тепер Робін має намір з’ясувати, хто з бойових товаришів зображений на фотографіях, і, тим самим, продовжити справу ван Хорна. Із цією метою Ешбі навіть планує відвідати Нідерланди у наступному році. Внучка Фрітца ван Хорна, Марта, додала: «Я бачу, що від радості у Робіна на очі навертаються сльози. Я рада, що ми змогли йому допомогти».

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *