Загадковий космос

Коли ви дивитесь на зірки, про що ви думаєте? Що ми не самі у Всесвіті? Про безмежність космосу? Існують речі, які навіть важко уявити.

Загадковий космос
Космос повністю безшумний.

Звукові хвилі потребують середовища для подорожі. Оскільки у вакуумі космосу немає атмосфери, царство між зірками завжди буде мовчати. Це означає, що світи з атмосферою і тиском повітря дозволяють подорожувати звуку – отже, чому на Землі і, ймовірно, й інших планетах багато шуму. А в космосі його нема.

Нейтронні зірки можуть обертатися зі швидкістю 600 обертів на секунду.

Нейтронні зірки – одна з можливих кінцевих точок еволюції зірок високої маси. Вони народжуються у результаті вибуху супернової зірки, яка згортається, і згодом надзвичайно швидко починає обертатися. Нейтронні зірки можуть обертатися до 60 обертів за секунду після народження. За особливих обставин ця швидкість може зрости до понад 600 обертів за секунду.

У відомому нам Космосі є незліченна кількість зірок.

Зараз ми використовуємо нашу приблизну оцінку кількості зірок у нашій галактиці Чумацький Шлях. Потім ми помножимо це число на нашу здогадку про кількість галактик у Всесвіті. Зрештою, NASA може лише впевнено сказати, що там зільйони зірок. Зільйон – це будь-яка велика незлічена сума. Дослідження Національного університету Австралії оцінили кількість зірок у 70 сексотів. По-іншому, це 70 тис. мільйонів мільйонів.

Сліди космонавтів корабля «Аполлон» на Місяці залишаться там 100 млн років.

На Місяці немає атмосфери, немає вітру чи води, які можуть розмити чи змити сліди космонавтів корабля «Аполлон». Це означає, що їх сліди та відбитки космічного корабля залишаться недоторканими на Місяці дуже довго, але не назавжди. Місяць усе ще динамічне середовище. Його бомбардують «мікрометеорити», а це означає, що ерозія все ще відбувається на Місяці, просто дуже повільно.

99 % маси нашої Сонячної системи – це Сонце.

Зірка Сонце настільки щільна, що на неї припадає колосальні 99 % маси всієї Сонячної системи. Ось що дозволяє йому гравітаційно домінувати над усіма планетами. Сонце – це «зірка головної послідовності G-типу» – щосекунди вона переплавлює приблизно 600 млн тонн водню на гелій. Воно також перетворює близько 4 млн тонн речовини в енергію як побічний продукт. Коли Сонце помре, воно стане червоним гігантом і поглине Землю і все довкола. Але це не відбудеться у найближчі 5 млрд років.

Більше енергії від Сонця потрапляє на Землю щогодини, ніж планета споживає за рік.

За останні 15 років використання сонячної енергії зростає зі швидкістю 20 % щороку. Незважаючи на, здавалося б, велику кількість енергії, вона становить лише 0,7 % щорічного споживання електроенергії у світі.

Якщо два шматки одного типу металу доторкнуться в космосі, вони склеються.

Цей дивовижний ефект називають холодним зварюванням. Він має велике значення для будівництва космічних кораблів та майбутнього будівництва металевих конструкцій у вакуумі.

Найбільший астероїд у нашій Сонячній системі – це космічна скеля Церера.

Астероїд – який іноді називають карликовою планетою – має діаметр майже 600 миль. Він на сьогодні найбільший у поясі астероїдів між Марсом і Юпітером і становить цілу третину маси пояса. Площа поверхні Церери дорівнює площі суходолу Індії чи Аргентини. Безпілотний космічний корабель Dawn щойно закінчив свою місію на орбіті Церери – допомогти нам краще зрозуміти космос.

Один день на Венері довший, ніж один рік на Землі.

Венера має надзвичайно повільне обертання осі, що займає близько 243 земних днів, щоб пройти один повний цикл.

Червона пляма Юпітера скорочується.

Знаменита Червона пляма Юпітера – це гігантська буря, яка раніше могла вміститися приблизно 3 Землі. Тепер, лише 1 Землю. Науковці все ще гадають, чому це явище виникає.

Можливо, через струменеві потоки на Юпітері, які змінили напрямок чи місце розташування.

Один із супутників Сатурна має виразне двоколірне забарвлення.

Япет, один із 62-х супутників Сатурна, має дуже чітке двоколірне забарвлення, причому одна сторона набагато темніша, ніж інша. Колір Япета пов’язаний з його положенням щодо решти супутників Сатурна. Виявляється, що Япет знаходиться поза межами кілець Сатурна, і через це у нього потрапляє багато космічного сміття з предметів, які можуть проходити через його орбіту, тим самим пояснюючи темні ділянки.

Положення Полярної зірки з часом змінюватиметься.

Навігація повністю видозміниться, коли Полярна зоря перестане бути Північною зіркою приблизно через 13 тис. років.

Читайте також: Двері підпирали… прибульцем з космосу

 «Задавака» №11-11.06.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *