Захист сажанців при першій зимівлі

Захист сажанців при першій зимівлі

Дуже небезпечним для деревець, посаджених восени, є зимове висушування.

Коренева система в них ще не пішла глибоко в землю, тому при сильному промерзанні ґрунту вона перестає працювати. Це тільки здається, що взимку дерева завмирають. Вони знаходяться в глибокому спокої, проте продовжують жити так само, як і людина уві сні. Але у дорослої рослини корені заглиблюються на 2 м і більше, де земля практично не замерзає, тому дерево отримує необхідний приплив вологи.

А ось у саджанця, особливо на карликовій підщепі з поверхневою кореневою системою, як тільки ґрунт замерзне, у надземну частину перестає надходити волога. Якщо дмуть сильні вітри, хуртовини, то вони швидко висушують стовбурець. Тому перед першими морозами потрібно вкривати пристовбурний круг деревця мульчею, яка не тільки захистить коріння від підмерзання, але й зменшить випаровування вологи.

З подібною проблемою допомагають упоратися й вітрозахисні споруди. Крім того, що вони захищають саджанці від холодних, висушувальних вітрів, ці споруди сприяють накопиченню снігу, який утеплює коріння та акумулює вологу. Шар снігу товщиною 10 см – це додаткові 5 градусів тепла для коренів. Тому так важливо його накопичувати й періодично накидати в пристовбурний круг.

«УЮТ» №49-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *