Закінчується будівництво «штучного сонця»

Закінчується будівництво штучного сонця
Закінчується будівництво «штучного сонця»

«УЮТ» №13-2019

Учені в Китаї підійшли до завершального етапу багаторічного будівництва “штучного сонця”.

Відомо, що розробка являє собою ядерний реактор, який дозволить отримати процеси і реакції, схожі на ті, що відбуваються в надрах зірки.

Будівництво такого масштабного і складного проекту триває вже третій десяток років. Перший проект був представлений в 90-х роках. Однак він виявився не зовсім вдалим і зажадав безлічі доробок. З того часу експерти продовжують його вдосконалювати. І ось напередодні стало відомо, що важка і тривала робота завершується.

Метою проекту є відтворити на Землі процеси, що відбуваються на Сонці. Це дозволить людям мати власне, невичерпне й дуже дешеве джерело енергії. Відомо, за словами китайських учених, що в разі успіху температура реактора буде дуже високою і складе приблизно 105 млн градусів за Цельсієм. Але зупинятися фахівці на цій позначці не мають наміру. Вони хочуть розвинути технологію і збільшити градус, щоб отримати імпульс плазми в одну тисячу секунд.

Експерти впевнені, що такої потуги вистачить не просто для того, щоб утримувати підприємства, а й навіть для цілих міст. Саме тому до «штучного сонця» прикута така пильна увага вчених усього світу.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *