Закон про встановлення газових лiчильникiв

Закон про встановлення газових лiчильникiвПрезидент України підписав закон, який ре­гулює порядок встанов­лення лічильників спожи­вачам природного газу. Нагадаємо, що цей закон був прийнятий парламен­том 21 грудня 2017 року.
“Закон удосконалює принципи ко­мерційного обліку природного газу, регулює окремі питання встановлення відповідних приладів, зокрема в бага­токвартирних будинках. Ухвалення до­кумента підвищить рівень захисту прав споживачів природного газу”, – повідо­мили в прес-службі президента.
Відповідно до закону, газорозподільні компанії зможуть встановлювати загаль­нобудинкові лічильники природного газу тільки за згодою співвлас­ників багатоквартирного будинку. Закон також за­бороняє газовим компані­ям припиняти постачання газу в багатоквартирний будинок у разі ненадан­ня співвласниками такого будинку згоди на встановлення загаль­нобудинкового лічильника. Газорозпо­дільні компанії зобов’язані забезпечити установку саме індивідуальних лічиль­ників газу, а не загальнобудинкових.
Закон передбачає, що споживачі самі можуть встановлювати лічильники газу з подальшою компенсацією таких ви­трат за рахунок коштів, які вони спла­чують за газ. Порядок такої компенсації буде встановлювати Кабмін.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber