Залишатись людиною в час випробувань

Залишатись людиною в час випробувань

Перед уходом на канікули та карантин, професор Девід Вільямс показав своїм студентам відео про те, як Смеаґол став Ґолумом.

Він прокоментував його словами That is exactly how social distancing works. Social distancing – це термін, який ВООЗ та більшість урядів використовує на позначення основної поради, як вберегтися від коронавірусу. Його можна перекласти як соціальне відчуження. «Соціальна дистанція» (дословно). Тобто, мінімізація живого спілкування з людьми. І, як довів Китай, це справді працює. І можливо, самоізоляція – єдиний спосіб уникнути перетворення коронавірусу на чуму ХХІ ст.

Але іноді ціна за фізичне виживання виявляється занадто високою. Бо виживаючи фізично, ми втрачаємо те, що робить нас людьми. На жаль, епідемія дегуманізації вже в Україні…

Доля звела мене з сином першої жертви коронавірусу. Тої самої літньої жінки з Радомишля Житомирської обл., яка повернулася до України з Польщі. І яку українці вже встигли ледве не проклясти в соцмережах.

Можливо її вбив коронавірус. Але це не точно. Бо експрес-тест на коронавірус дає близький до 100 % результат тільки якщо він негативний. Позитивний тест – це ще не вирок. Який саме тест робили 71-річній пенсіонерці з Радомишля, ми не знаємо. Але її син точно знає, що розтин тіла небіжчиці не робили. Натомість змусили її доньку (його сестру) підписати папери про відмову від розтину.

А далі все було як у якомусь фільмі жахів. Жінку поклали у великий целофановий мішок, залили якимось розчином і поховали без відспівування та присутності родичів. А тепер уявіть, що так поховають вашу мати, батька, дружину, чоловіка, брата, сестру чи дитину. Бо від коронавірусу не застрахований ніхто.

Уявили? Тому спробуйте залишатися людьми навіть під час великих випробувань, які насуваються на Україну. Коронавірус – це не холера і не чума! Від небіжчиків ним не заражаються! Дегуманізація, до якої призводить «соціальне відчуження», до якої нас штовхають паніка та страх, значно страшніша за саму хворобу.

На жаль, лідером «соціального відчуження» наразі є президент США. Вчора між Німеччиною та Штатами спалахнув скандал, оскільки Білий дім запропонував групі німецьких науковців із компанії CureVac, що працюють над створенням вакцини від короновірусу, 1 млрд доларів, аби переманити їх до США чи принаймні викупити в них ексклюзивну ліцензію на їхню майбутню розробку «тільки для Америки».

Світова солідарність помирає на очах. Віднині кожен сам за себе, сигналізує світові Дональд Трамп. Коштом інших. І це страшніше за сам коронавірус…

Геннадій Друзенко

«Погляд часу» №12-19.03.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *