Замість пакетів

2, 3, 5 гривень за пакет – ніби не так багато… Але порахуйте, скільки грошей на рік ви витрачаєте на те, без чого легко можна обійтися! Знову ж таки, питання екології та утилізації пластику зараз стоять дуже гостро.

Пропонуємо гарний та практичний вихід із ситуації – сумку зі старого тюлю. Утім, підійде будь-яка інша тканина.

Сумка зі старого тюлю
  1. Візьміть кульок-майку і зріжте спайки на ручках та на дні.
  2. Розправте. Складіть тканину навпіл, а зверху покладіть розправлений пакет так, щоб ручки опинилися на згині. Виріжте деталь, залишаючи припуски на шви.
  3. Якщо ви шиєте з тонкої матерії і хочете, щоб господарська сумка вийшла міцнішою, потрібно зробити її подвійною. Для цього вирізану деталь розправте, покладіть на ще один шматок матерії, сколіть шари шпильками і, користуючись уже готовою деталлю, як шаблоном, виріжте другу деталь.
  4. Прошийте навколо внутрішнього отвору. З одного боку вшийте петельку з круглої резинки. Відріжте припуск на шов у кутах і виверніть заготовку. Пропрасуйте праскою. Після цього потрібно прокласти ще одну строчку близько до краю навколо внутрішнього отвору вже по лицьовій стороні.
  5. Щоб прокласти строчки з боків і на ручках, потрібно один край сумки по довжині скрутити в рулетик до іншого краю. Цим іншим краєм обернути скатану тканину, зрізати зрізи і прошити. Припуски відрізати. Потім заготовку потрібно вивернути. Те саме зробити з іншою стороною. Після того, як заготівля буде відпрасована, потрібно ще раз, уже по лицьовій стороні прошити уздовж боків близько до краю.
  6. Складіть боки та ручки заготовки, як було у пакеті. Прошийте поперек ручок.

Тепер складіть заготівлю навпіл лицем усередину і стачайте з бокових швів. Виверніть. Складки повинні бути всередині (як було в пакеті). Підрівняйте, сколіть і прострочіть дно. Шов має опинитися зовні. Після цього знову виверніть сумку навиворіт, відпрасуйте і знову прошийте по дну – таким чином ви сховаєте відкритий зріз.

Ось і все – сумкою можна користуватися. За бажання биркою можна закрити хвостики від резинки. Скручена сумка не займає місця. Дуже зручно!

«УЮТ» №51-16.12.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *