Заощадили – значить заробили!

заощаджувати
Заощадили – значить заробили!

Головне питання сучасної людини: «Звідки береться пил і куди діваються гроші?» Це, звичайно ж, жарт. Але в кожному жарті є частка жарту, а все інше – правда.

Шукаємо мету

Перед тим як почати змінювати свою стратегію щодо грошей, виберіть мотивацію.

Це може бути бажання накопичити на подорож або покупку, наприклад, квартири чи машини.

Можливо, вам набридло відчуття безгрошів’я при низьких доходах і ви вирішили витрачати менше, щоб якісь кошти в домі були завжди. Це створює відчуття достатку, що вже дуже непогано.

Також економити можна, щоб завтра інвестувати ці гроші в розвиток, підвищення кваліфікації або в бізнес.

Складаємо баланс

Перш за все, слід узяти під тотальний контроль усі свої витрати. Для цього заведіть зошит і записуйте всі свої покупки  до копієчки.

Проведіть аналіз своїх витрат. Усі свої покупки розподіліть по категоріям: товари першої необхідності; важливі непередбачені витрати; покупки, без яких можна деякий час обійтися; покупки, які можна замінити більш дешевими аналогами; абсолютно даремні розтрати.

Наступним етапом на шляху до успішного управління бюджетом стане перспективне планування на тиждень, місяць, рік. Можна внести в ці записи категорію «відкласти» або «недоторканий запас». Цього вже немало, щоб навчитися економно управляти своїми фінансовими потоками, навіть якщо вони більше схожі на тонкі струмочки. Йдемо далі…

Мудрі хитрощі

Фінансові експерти називають цей прийом так: створення грошей. Полягає він у наступному. Наприклад, в аналізі витрат найбільша стаття буде «витрати на їжу». Економити на харчуванні можна. Для цього намагайтеся все, що тільки можливо, готувати самостійно, навіть шоколад, морозиво й екзотичні суші, фуа-гру та інші новації – це економно у всіх сенсах. По-перше, для бюджету, а по-друге, для здоров’я, вирішення проблем, з яким тепер, на жаль, дуже затратно. Краще самому зварити кашку або борщик і залишатися струнким, гарним і здоровим.

Краща економія – це економія на шкідливі звички. Сигарети й алкоголь нині коштують дорого. Кидайте їх – займіться спортом.

До статей постійних витрат також відносяться комунальні платежі. По можливості використовуйте енергозберігаючі технології, підбирайте оптимальні тарифи та ін.

Що стосується економії на одязі, то можна купувати якісні товари в магазинах з найвигіднішими цінами. Звичайно, побігати доведеться, поки ви їх знайдете, але хто сказав, що економити – це легко? Слідкуйте за позасезонним знижками.

Сильно обмежувати себе в дозвіллі економній людині не варто. Просто слід продумати більш дешеві варіанти: сходити в парк, пограти в бадмінтон на природі, подивитися фільм удома в сімейному колі, а не в кінотеатрі.

Тестуйте поради на практиці. Вибирайте те, що підходить вам. Пам’ятайте, заощадили – значить заробили!

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *