Заощаджуємо на фундаменті

робимо фундамент

Зазвичай під капітальну будівлю (будинок, гараж тощо) роблять фундамент глибокого залягання (глибше рівня промерзання ґрунту для певного району). Під нього роблять піщану подушку і дренаж (при високому рівні ґрунтових вод). Цей процес тривалий і клопітний.

Набагато простіше зробити мілкозаглиблений фундамент. Це монолітна плита, армована двома поясами, яка працює як єдине ціле. Навіть при опусканні чи піднятті однієї зі сторін або кута вся конструкція піднімається рівномірно, що не дає можливості для перекосу будівлі.

Спочатку копають траншею шириною 50-60 і глибиною 60-70 см. На дно засипають пісок шаром 30-40 см, трамбують і просочують водою для більшого ущільнення. Потім роблять опалубку шириною 40 і висотою 60 см. Якщо рельєф має значний ухил, то найнижча точка фундаменту повинна бути не менш ніж за 20 см від поверхні землі.

Армування виконують у два пояси. Нижній пояс (4 поздовжні арматури діаметром 14 мм) встановлюють на відстані 3-5 см від краю з кожної сторони і 5 см від нижнього краю фундаменту. Верхній пояс армування аналогічний нижньому. По вертикалі через кожні 70-90 см армуючий каркас перев’язують із вертикальною арматурою. Фундамент заливають бетоном на основі цементу марки не менше 250. Після заливання фундаменту бажано дати йому відстоятися не менше місяця. А краще залишити будівництво дому на другий рік, щоб дати фундаменту повністю устоятися й осісти.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.