Запах троянд допомагає краще запам’ятовувати інформацію

Запах троянд допомагає краще запам'ятовувати інформацію

Якщо отримання нового досвіду супроводжуєте приємним ароматом, то пізніше, уві сні, поки відбувається консолідація пам’яті, що додатково сприяє запам’ятовуванню.

У лабораторії цей факт був доведений ще близько 10 років тому, але в реальних умовах дослідники з Німеччини змогли перевірити його лише недавно.

Вплив запахів на пам’ять пов’язують із роботою гіпокампу – області мозку, яка відіграє роль «оперативної пам’яті», накопичуючи нову інформацію, а потім, уві сні, беручи участь в її відборі і перенесення важливих відомостей у «постійну пам’ять». Гіпокамп безпосередньо пов’язаний із нюхом, і запахи здатні чинити сильний вплив на його активність, стимулюючи запам’ятовування.

В експерименті взяли участь 54 школяра з двох паралельних шостих класів однієї школи на півдні Німеччини. Учням одного класу роздали палички з ароматом троянд, і ті тримали їх на столі, поки вчили англійські слова під час домашньої роботи, а також клали біля ліжка на ніч. Другий клас виступив в якості контрольної групи і займався як зазвичай. Ефективність навчання дослідної групи виявилася приблизно на 30 % вищою.

Результати показали, що підтримуючий ефект запахів діє у реальному житті і ним можна цілеспрямовано користуватися.

Погляд часу №14-02.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *