«Запальна» суміш для швидкого дозрівання компосту
Для правильного компосту спочатку закладаємо перший шар (коричневий). Це буде вуглецева маса: опале торішнє листя, деревна стружка, папір, обрізки гілок і ін. Тут буде багато корисної клітковини, а бактерії все це переробляють, збагачуючи компост важливими мікроелементами. Висота першого шару повинна бути приблизно 20-25 см.

Другий шар – зелена маса. Це азотисті компоненти: скошена трава, бур’яни, овочеві відходи. Такий трюк допомагає підтримувати в компості вуглецево-азотний баланс, потрібний для дозрівання.
Найважливіше – чергування шарів. Це прискорює процес дозрівання компосту, і в результаті отримуємо добриво високої якості.
Зверху кладемо шар землі з ділянки і вносимо «запальну» суміш. Для її приготування на 3 л води беремо 50 мг сирих дріжджів, розмішуємо, додаємо 1 скл. варення чи цукру, доливаємо воду до відра і нехай годину бродить.
Проливаємо компост готовим розчином, і він буде готовий вже до осені.
«Уют» №34-18.08.2022