Запорука жіночого здоров’я

Регулярний секс – запорука жіночого здоров’я. І це не міф, пояснює доцент ІФНМУ, лікар-гінеколог Наталія Курташ.

Регулярний секс – запорука жіночого здоров’я

– Для багатьох жінок тема інтимного життя досі залишається табу: про «це» не прийнято говорити вголос. Не кожна наважиться розповісти про свої проблеми навіть гінекологу. У той же час жінкам бракує якісної інформації, яка допоможе стежити за собою та розуміти свій організм.

Навіщо потрібні чоловіки?

– Усі ми чули, що «для здоров’я». Базуючись на психосоматиці: якщо це гармонія і нормальні стосунки – це буде корисно для здоров’я. Якщо це деструктивні стосунки, які тримаються на матеріальній зацікавленості чи статевому потягу, то здоров’я організму – відносне.

Щоб у жінки був нормальний гормональний фон, регулярний менструальний цикл, репродуктивна функція, потрібна все-таки підтримка чоловіка, і не тільки як статевого партнера. Якщо говорити про якість статевого життя наших жінок – вона здебільшого дуже низька. Статевий акт зводиться до того, щоб завагітніти. Якщо це кінцева мета – її не цікавить сам секс, не важливо, чи щось турбує.

Чомусь у нашому суспільстві про це соромно говорити, і жінка, коли починається така розмова, дуже часто нервує, їй стає незручно. Вона не звикла до таких питань. У той же час вона не обговорює ці проблеми ні з ким, бо їй соромно з подругами спілкуватися про інтимні речі, і вона не має до кого з цим прийти.

Коли жінка живе статевим життям і не отримує від цього задоволення, це породжує ще більші комплекси. Вона себе почуває неповноцінною, шукає причину безпосередньо в собі. Вона живе постійно з думкою: «Я не така, як всі, тому що я думаю, що у всіх усе вдається, а в мене – ні, тому щось зі мною не так». Або може бути приниження зі сторони партнера, який переконує, що «з тобою щось не те, тому ти йди і лікуйся». Такі речі трапляються досить часто.

На жаль, навіть досвідчені партнери, окрім того, що просто люблять проникнення, не розуміють анатомії жіночого тіла, психології партнерки чи необхідності прелюдії.

Щоб справді була користь від чоловіків, усе має бути добре в комплексі. Щоб секс був якісний, жінка передовсім має бути здоровою, щоб не було проблем, які би заважали отримувати від процесу задоволення. А це гормональні порушення, інфекції, які передаються статевим шляхом.

На жаль, останніх абсолютно не меншає, і молодь зараз чомусь нехтує засобами контрацепції, для них основне – не завагітніти. Вони вважають, що якщо статевий акт вчасно перерваний на сторону, можна не перейматися. А насправді це не так.

Чи бувають цілком здорові жінки?

Багато захворювань формується в голові дівчинки при вихованні мамою. Виникає багато комплексів і різних речей, які заважають жити. І ця психосоматика працює не тільки в царині гінекології, а в принципі у житті.

Бувають випадки, коли жінка категорично боїться пологів, боїться болю. У неї до кінця вагітності з’являються покази до оперативного родорозрішення. Здавалось б, нізвідки. Аж дивує, наскільки сила думки формує відповідь тіла.

Цілком здорових трапляються одиниці. Це, як правило, свідомі жінки, які знають, що їм потрібно раз на рік прийти до лікаря, пройти огляд на кріслі, здати аналізи, зробити УЗД молочних залоз. Це справді потрібна річ.

Таких жінок лише близько 5 %. А ті жінки, які керуються переконанням, що як нічого не турбує, то йти на профілактичний огляд не треба, звертаються, коли проблема вже обростає наслідками і лікувати її стає тяжче.

Бережіть здоров’я і кохайтеся!

«УЮТ» №44-29.10.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *