Запори у дітей – правила профілактики

Запори у дітей - правила профілактики

У більшості дітей запори не пов’язані з якимось захворюванням. Для усунення запору нерідко досить дотримання деяких рекомендацій.

У 1,5-2 роки починайте привчати дитину до дефекації на горщик. Виробляйте у малюка умовний рефлекс на дефекацію, так званий туалетний тренінг: щоранку пропонуйте склянку води кімнатної температури; виділяйте дитині щоранку 10 хв. перед виходом в ясла, у дитячий садок або в школу або через 1-2 год. після сніданку для спроб самостійної дефекації; привчайте дитину до правильної пози під час дефекації: з прямою спиною, спираючись на ніжки.

Горщик повинен бути зручним і теплим. Якщо дитина вже ходить на унітаз, дозволяйте малюку самому спустити воду в унітазі. Але тільки після успішної дефекації.

Коли дитина почне відвідувати ясла, садок чи школу, а також при переїздах і під час подорожей контролюйте частоту і регулярність дефекації. Невміння і небажання малюків користуватися відкритим туалетом у дитячому колективі, відсутність улюбленого горщика у гостях призводить спочатку до короткочасних затримок випорожнення, потім до запорів.

При появі проблем із випорожненням кишківника:

– додатково пропонуйте до 500-1000 мл рідини на день. Можна проводити лікувальні курси мінеральною водою, багатою магнієм, яка володіє послаблюючим ефектом. Мінеральну воду приймають за 10-20 хв. до основних прийомів їжі, тобто 3 рази на добу, у середньому 2-4 тижні кожного сезону.

– Обмежте або виключіть продукти, що підсилюють запор: рис, манку, пшоно, свіжі банани, міцний чай, какао, шоколад, чорницю, киселі. Привчайте дитину до сирих овочів і фруктів. Додавайте до їжі пшеничні висівки (30-100 г).

– Дітям із запорами, що знаходяться на нашому традиційному дитячому харчуванні, дуже корисні препарати і БАДи, що містять лактобактерії, особливо ацидофільні. Обов’язково включайте до раціону дитини кисломолочні продукти, збагачені харчовими волокнами і пробіотиками.

– Підтримуйте фізичну активність малюка. Щоденна ранкова гімнастика, біговел або велосипед, рухливі ігри чи спортивні секції: усе це зміцнює м’язи черевного пресу і діафрагму, тим самим допомагаючи дитині впоратися з запором без ліків.

«УЮТ» №2-2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *