Засоби боротьби проти попелиці

Щойно відросте молоденьке листячко на деревах та кущах, як пагони заселяє попелиця. Її колонії спочатку обживають верхівки гілок. Тож, щоб не допустити подальшого розповсюдження, слід вдатися до заходів із негайного знищення цього шкідника.

Засоби боротьби проти попелиці

• Насамперед треба провести обпилення крони низькорослих дерев та кущів деревним попелом або обробити лугом із нього. Готують розчин так: 2 скл. попелу заливають 3 л окропу. Після охолодження проціджують, доливають водою до 10 л. Для прилипання додають розчинене господарське мило. Можна замість мила використати молоко.

• Обприскують насадження й просто розчиненим господарським милом – один брусок на 10 л води. Ті гілки, які можна нахилити, краще занурити у мильний розчин, налитий у широкий посуд. Обробку слід повторювати кілька разів – до повного знищення шкідника.

• Не до смаку попелиці й «частування» настоєм гірчичного порошку з меленим пекучим перцем та молоком (для прилипання). Усі складові брати в довільній (розумній) пропорції.

• Проти цього шкідника ефективне також позакореневе підживлення розчином суперфосфату (10 г добрива та 0,25 скл. деревного попелу на відро води). Проводять двічі з інтервалом 15-20 днів. При цьому поліпшується живлення рослин і змінюється склад соку в пагонах, який попелиці не смакує. Спершу її колонії суттєво зменшуються, а згодом і зовсім зникають.

«Погляд часу» №22-26.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *