Засоби для профілактики пародонтиту

Щоб мати гарні та здорові зуби до старості, про них треба дбати замолоду.

Часто, прийшовши до стоматолога, ми чуємо невтішний діагноз: пародонтит. Що таке пародонтит і як може призвести до втрати зубів?

Пародонтит – це бактеріальна інфекція спеціалізованих ясенних та кісткових тканин, що оточують і підтримують зуби та відомих під загальною назвою пародонт.

Це одна з форм другої та найважчої стадії захворювання ясен. Пародонтит необоротний і може призвести до постійної втрати зубів. Він потребує втручання з боку стоматолога.

Які є засоби для профілактики пародонтиту?

Засоби для профілактики пародонтиту

Для зміцнення ясен натирайте їх щодня соком свіжого деревію або зубчиком часнику. Курс – 2 тижні. При потребі через 5 днів курс можна повторити.

Вживайте регулярно відвар, приготовлений із 5 ст. л. дрібно нарізаної соснової хвої, 2 ст. л. плодів шипшини і 1 ст. л. дрібно нарізаного лушпиння цибулі. Цю суміш потрібно залити 1,5 л окропу, довести до кипіння і кип’ятити ще 5 хв. Це щоденна норма вживання. Пити відвар у теплому вигляді як чай.

Щоб позбутися зубного болю, корисно заварити шавлію і теплим відваром полоскати зуб, намагаючись якомога довше тримати відвар у роті. Остиглий відвар потрібно змінювати. Полоскати потрібно часто: від 3 до 5 разів протягом півгодини або чверті години – після цього біль стихає.

Для профілактики утворення зубного каменю взяти 30 г молодих гілок волоського горіха й у склянці води варити 15 хв. Змочувати зубну щітку цим відваром і чистити зуби 2-3 рази на день.

«Погляд часу» №22-26.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *