Засоби захисту саду від гризунів

Голодні зайці і миші – справжнє лихо для саду. Тому з осені треба вжити заходів, що захищають дерева. На війні як на війні – всі засоби засоби захисту саду від гризунів хороші. Давайте розберемо деякі з них.

Засоби захисту саду від гризунів

Ялинові гілки. Найекономніший спосіб боротьби з мишами. Лапник треба підв’язувати голками вниз. Лише тоді гризуни не проберуться до кори. А ще корисно після обв’язки трохи підгорнути дерева землею.

Пластикові пляшки. Беруть ємності не менше 1,5 л, відрізають верхівку і денце, отриманий циліндр розрізають уздовж. Залишається тільки надіти його на стовбур і заглибити нижній край у ґрунт. Годиться такий захист тільки для молодих дерев, у яких стовбури ще не дуже товсті.

Руберойдом також можна обертати стовбури. Лише так, щоб руберойд не торкався кори, інакше будуть опіки. Тому стовбур спочатку обертають газетами у 2-3 шари – і тільки потім руберойдом. Але є проблема: між руберойдом і стовбуром може затікати і замерзати вода, що не дуже добре для дерева.

Дорожче буде обернути дрібною сіткою рабицею, зате надійніше. Якщо сітка велика – її намотують у 2 шари. Краї кріплять дротом.

Більш дешевий і простий у виконанні варіант – пластикова сітка. Її ставлять один раз і надовго. Вона виглядає тонкою, але гризуни її не чіпають і до кори не добираються. Вона не гниє, не іржавіє і служить не менше 20 років.

Гризуни бояться деяких запахів. Тому в осінню побілку, крім глини, можна додати коров’як, 1-2 ст. л. креоліну чи карболової кислоти. Гризуни таких дерев уникають, але і самим деревам погано – під такою побілкою кора погано дихає. Тому більш цікавий варіант – обробити розчином креоліну тирсу чи торф’яну крихту і розкидати її в пристовбурних колах.

Можна боротися з гризунами, отруєними приманками. Але тільки на них ставку не робіть. Усе тому, що якщо миші будуть мігрувати з полів, то вони з’їдять усі приманки, і навіть мало буде. Тому отруєні гранули і зерно можна засипати між обв’язкою і деревом. Якщо туди проникнуть миші, то і загинуть від отрути.

Не можна!

  • Обв’язувати дерева соломою – вона приваблює гризунів, краще використовувати очерет.
  • Обмазувати стовбури нігролом та іншими хімікатами. Вони залишають на корі опіки, і вона втрачає зимостійкість.
  • Обмотувати дерева поліетиленовою плівкою: її люблять гризти миші, а ще під нею кора пріє й отримує опіки.

«Уют» №47-18.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *