Заточка лопати: застосовуємо дідівський метод

Важливою роботою дачника є перекопування ґрунту, доводиться також нарізати борозни, рихлити, полоти. Виконувати трудові подвиги потрібно підготовленим інструментом. Як заточити лопату?

Як заточити лопату?

Робота тупим інструментом забирає багато сил і часу. На жаль, дачники часто не звертають уваги, наскільки гостро заточені лопати і сапи. Наводити їх у належний стан зручно за допомогою точильного каменю (бруска). Однак, якщо його під рукою не виявилося, можна вчинити інакше.

Метод заточування лопати я перейняв від свого діда, який довгі роки жив у селі. Спосіб перевірений на особистому досвіді. Ріжучу частину інструмента я відбиваю молотком, як це роблять із косою-литовкою. Як ковадло використовую шматок рейки. На нього накладаю ріжучу частину лопати і вузькою частиною молотка відбиваю (відтягую) лезо. При цьому стежу, щоб на лезі не утворювалися щербини. При відбитті метал стає міцним, що збільшує зносостійкість інструмента.

Лопата із заточеним лезом легко, м’яко входить у ґрунт. Це дуже важливо при обробці важких ґрунтів. Гострою лопатою нескладно перерубати коріння і дернину. Витрачаючи на відбиття не більше п’яти хвилин, я економлю сили під час подальшої роботи в саду і на городі.

Михайло Погарський, Харківська обл.

«Погляд часу» №34-19.08.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *