Затопив сусіда, що робити?

Затопив сусіда що робити
Затопив сусіда, що робити?

«Погляд часу» №21-2019

Одні хочуть 500 доларів за ремонт. Другі – 700
За моєї відсутності у квартирі лопнув шланг. Холодна вода лилася півгодини. Аварійку викликали сусіди.
За актом ЖКГ, вину повністю повісили на мене. У ньому написали – «був встановлений непередбачений планом будинку шланг». А цей шланг – звичайний. Такий продають разом із будь-якою сантехнікою. А за планом будинку – металеві зварені труби. Почалися візити сусідів – одні хочуть 500 доларів за ремонт. Інші – 700. Гроші вимагають навіть мешканці «убитих» квартир.

Ксенія Головачоза, 52 роки, м. Суми

– Насамперед, вам слід самостійно встановити, що стало причиною затоплення, – говорить адвокат Володимир Чумаченко. – Якщо уповноважена комісія визначила людину як винуватця, і фіксує це в акті, їй доведеться доводити свою невинність у суді. Найкраще залагодити конфлікт у позасудовому порядку.

Негайно зверніться до постраждалих сусідів. Пропонуйте їм відшкодувати завдані збитки мирним шляхом. Якщо вони погодяться – обов’язково при передачі грошей візьміть розписку. У ній повинно бути зазначено – хто конкретно отримує допомогу, у якому розмірі, за що. І головне – «претензій не маємо».

Коли сусіди не хочуть приймати відшкодування, потрібно особисто провести огляд затопленої квартири. Сфотографувати найбільші пошкодження.

Вимагайте особистої присутності при офіційному складанні сусідами акта затоплення й акта огляду приміщення. Якщо сусіди вказали нереальну суму компенсації – просіть суд призначити зустрічну оцінку.

За допомогою документів і чеків на сантехніку у суді можна довести заводський брак купленого товару. Якщо ж у квартирі лопнули старі труби – доведеться надати копії звернень до ЖКГ, або про виклик із цієї причини сантехніка.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *