Завівся шашіль

Завівся шашіль
Завівся шашіль

Шашіль – небезпечний шкідник, який пожирає деревину (підлоги, крокви, перекриття покрівлі, частини меблів), роблячи у ній тунельні ходи. Якщо з ним не боротися, з часом від дерев’яних конструкцій залишиться тільки пил.

Для знищення шашеля і його личинок використовують суміш скипидару та гасу (3 : 1). Можна до неї додати і частину дьогтю.

Непогано справляється зі шкідником розчин нафталіну і бензину; карболки і дьогтю. Приготовленою сумішшю за допомогою пензлика (на невеликих площах) два-три рази протягом трьох тижнів обробляють дірочки, зроблені жуком. Після цього отвори замазують парафіном, воском або мастикою. Але при використанні цих методів, не можна забувати про правила пожежної безпеки.

При перших ознаках ураження деревини можна використовувати суміш, приготовлену з хлористого натрію, глини, води і клею (3 : 3 : 4 : 2).

Якщо ж дірочки у меблях зовсім невеликі, їх можна замазати звичайним вазеліном, а якщо можливо – наповнити ним ходи.

Кажуть, що личинки шашеля гинуть від надмірної вібрації. Для цього беруть невеликий дерев’яний брусок і «проходять» ним, зверху простукуючи молотком по всьому периметру дерев’яної конструкції.

Уникнути ураження деревини шашелем та іншими короїдами допомагає її обробка (ще на стадії будівництва) спеціальним антисептичним просоченням (антижук, древотекс, емпайр 20 та ін). До речі, це не тільки охороняє деревину від посягання різних жуків, але і захищає від гнилі.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *