Захоплюючі історії забобонів

історії забобонів
Захоплюючі історії забобонів

Навіть якщо ви вважаєте себе затятим скептиком, ви, мабуть, чули про забобони і, можливо, навіть слідували їм. Найпоширеніші забобони не просто матеріалізувалися з нізвідки. Походження деяких повір’їв у кращому випадку захоплююче, а в гіршому – трагічне.

Чорний кіт

У середні віки європейці асоціювали чорних котів із дияволом – і тому намагалися знищити нещасних тварин. Ще у XIX ст. ця асоціація була настільки поширена, що люди були впевнені: саме чорні коти викликають пандемію чуми. Пізніше, у XVI ст., коли полювання на чаклунів було у самому розпалі, підозрілі європейці вважали, що чорні коти – неодмінні помічники відьом.
Наші предки вірили, що якщо вам перебіг дорогу чорний кіт – до нещастя. Стародавні слов’яни чорними котами дорожили і намагалися не випускати з дому. Ці тварини були своєрідними оберегами від пожеж і були хранителями вогнища нарівні з домовиком.

Сходи

Ходьба під сходами чи під стовпами вважається поганою прикметою. Це повір’я, ймовірно, пов’язане з культом числа «3» у певних релігіях. Подвоєний стовп або притулена до стіни драбина утворюють трикутник. Прохід під ним можна розглядати як «руйнування» трійці – символу вищих сил, що розцінювалося як злочин.

Число 13

Юда Іскаріот – відомий як людина, яка зрадила Ісуса Христа, але Юда був ще і тринадцятим гостем на Таємній вечері. Плюс Локі, хитромудрий бог-шахрай скандинавської міфології, посіяв хаос, коли приїхав як 13 гість на божественний званий обід.

Розсипана сіль

Раніше сіль була дуже цінним продуктом і була на столі тільки у багатих людей, та й то у свята. Якщо хтось ненароком скидав сільничку і розсипав сіль, то, звичайно, цю людину дуже лаяли, адже сіль тоді коштувала дуже великих грошей. Звідси і повір’я: розсипана сіль обіцяє сварку з близькою людиною.

Стукати по дереву

В язичницькій культурі вважалося, що духи і боги проживають на деревах. Таким чином, стукати по стовбурах дерев було спробою розбудити духів і закликати їх до захисту й удачі.
А слов’яни вірили, що дерево – сильне джерело земної сили, здатне відвернути негаразди. За старих часів, та й зараз, люди, почувши невтішні слова на свою адресу чи сказавши зайве, намагаються скасувати негативні наслідки, постукавши три рази по дереву. Трійка – символ вищих сил – також містичним чином впливає на благополучний результат. Стук по дереву доповнювали триразовим плювком через ліве плече: вірили, що цей жест відганяє нечисть, що знаходиться по ліву сторону.

Чотирилисна конюшина

Знайти чотирилисник – до удачі. Шанси знайти чотирилисник – імовірно один із 10 тисяч, що робить цю знахідку надзвичайно рідкісною. Як свідчить легенда, коли Єва дізналася, що її вигнали з раю, вона взяла конюшину з чотирма листками, щоб ніколи не забути Едемський сад. Так чотири листка конюшини стали символізувати успіх і процвітання.

Зірка, що падає

Побачити зірку, що падає, – до виконання бажання. Якщо вірити вченому античності Птолемею, богам довелося відкрити простір, що розділяє земне небо і божественні сфери, щоб спостерігати за людством. Зірки, що падають, є наслідком цих маніпуляцій, тому, якщо ви бачите зірку, що падає, то вважається, що боги дивляться і слухають вас.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *