Збагатився на сто десять тисяч

Аферист

69-річний тернопілець ніяк не міг повірити, що потрапив на гачок шахраїв, але правда таки виявилася невтішною – мінус 110 тис. грн на банківському рахунку.

Поліціянтам потерпілий розповів, що йому зателефонував невідомий і назвався «керівником усіх банків України». Незнайомець повідомив, що його банківські картки можуть бути заблоковані, а щоб цього не сталося, чоловік повинен надати персональні дані для доступу до карток та продиктувати коди, які прийдуть на мобільний. Пенсіонер усе виконав.

Про те, що віддав усі свої заощадження шахраям, чоловік зрозумів після повідомлення, що з його рахунку знято 110 тис. грн. Поліціянти розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, що завдало значної шкоди потерпілому.

Щоб не повторити помилки потерпілого, запам’ятайте, що жоден із представників правоохоронних органів, органів влади та банківських установ ніколи, навіть за форс-мажорних обставин, не зателефонує із проханням надати всі карткові дані, одноразові паролі підтвердження операцій із банківських смс-повідомлень або пароль доступу до системи інтернет-банкінгу.

Якщо чуєте таке прохання, знайте – перед вами телефонні шахраї. Що робити? По-перше, негайно припиніть розмову. По-друге, не панікуйте й уточніть інформацію. Якщо дзвонили з приводу рахунку чи картки, зателефонуйте до банку за номером, який вказаний на картці чи на офіційному сайті банку. Якщо телефонували нібито з державної установи, знайдіть її номер на офіційному сайті та подзвоніть, щоб переконатися, що вас турбували саме звідти.

Якщо ж ви все-таки не зорієнтувалися і встигли передати шахраям карткові реквізити, негайно заблокуйте картку і зверніться до поліції.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми: