Збережемо нашу планету!

Сортування сміття

«Задавака» №12-2019

Зміна клімату Землі, виснаження запасів прісної води і забруднення вод Світового океану, руйнування ґрунтового покриву, зникнення різних видів тварин і рослин – проблеми, про які все голосніше кричать захисники навколишнього середовища, закликаючи нас до економного використання природних ресурсів та любові до планети.

Людству необхідно серйозно задуматися про перехід на свідоме споживання. Це доступно кожному з нас.

Інформованість

У digital епоху проінформувати людей стало у рази простіше, ніж коли-небудь. Знаючи алгоритми Facebook і Instagram, буде досить поставити лайк того посту, що вас зацікавив, реагувати на важливі петиції і голосування, пов’язані з sustainability, не боятися висловлювати свої думки і робити публікації у стрічці, шеріть своїм друзям, батькам і колегам, щоб піднімати охоплення посту.

Посадити дерево

Складно переоцінити важливість насадження нових дерев, особливо в еру масового вирубування лісів по всьому світу. Адже збереження екосистеми планети, а саме – захист водних ресурсів, очищення повітря від забруднень, зупинка вітрової ерозії ґрунту, запобігання опустелювання, надання притулку для багатьох видів тварин, – прямо залежить від кількості дерев.

Сортувати сміття

Щорічно у світі випускають тонни продукції, яка після використання повинна бути правильно утилізована і перероблена для створення вторинної сировини. Інакше планета перетвориться на величезне звалище. Однак спочатку необхідно відходи правильно впорядкувати, з мінімальною шкодою для навколишнього середовища. В один контейнер збирати папір; у другий – вироби з пластика; у третій – відходи у вигляді залишків їжі, а в четвертий – скло.

Важливо починати з себе і розуміти, що ваші часові та грошові витрати варті того. Тому відходи потрібно відвозити на станції вторсировини. Поки в Україні це не організовано на державному рівні і все сміття вивозиться на звалища і забруднює ґрунт і води.

Утилізація батарейок

Одна пальчикова батарейка забруднює важкими металами 20 м² землі і 400 м³ води. Спалені на сміттєспалювальних заводах батарейки утворюють діоксини, які з клубами диму потрапляють у повітря, ґрунт, воду, а звідти – у легені та інші органи людини. Тому важливо збирати й утилізувати батарейки окремо від побутового сміття. Найбільшою організацією зі збору батарейок в Україні є “Батарейки, здавайтеся!” – 1500 пунктів прийому. Їхні бокси можна побачити у найбільших торгових мережах, офісах компаній, школах та багатоквартирних будинках.

Не застосовувати поліетилен

У навколишньому середовищу викинуті поліетиленові пакети зберігаються тривалий час і не піддаються біологічному розкладанню. Сумарний загальносвітовий обсяг випуску поліетиленових пакетів становить понад 5 трильйонів штук на рік. Щорічно з’являється більше трильйона нових пластикових пакетів. Таким чином, вони утворюють стійке забруднення. У зв’язку з цим уже близько 40 країн ввели заборону чи обмеження на їх продаж і виробництво.

Безпечна альтернатива є. Поліетиленові пакети можна замінити паперовими, тканинними мішками або авоською, пластикові стакани – термокружкою, пластикову зубну щітку – бамбуковою, сміттєві пакети – біопакетами.

Усвідомлено купувати одяг

Головний модний тренд сьогодні – не колір і не фасон. Уми багатьох дизайнерів займають проблеми екології: відмова від натурального хутра, ресайклінг, апсайклінг та інші ідеї sustainable fashion. Адже на другому місці після нафтовидобутку і нафтовиробництва, найбільшої шкоди природі завдає саме легка промисловість. При фарбуванні тканин часто використовуються токсичні хімікати, які потім потрапляють у воду. Дешеві речі з поліестеру розкладаються як пластик, а це значить, що викинутий у сміття светр буде отруювати ґрунт найближчі 150-200 років. Така статистика спонукає нас переглянути своє ставлення до шопінгу.

Проявляти ініціативу

Якщо у вас є ідея, як можна зробити світ кращим, чистішим і екологічнішим, не бійтеся проявити ініціативу і створити власний проект, який допоможе іншим жити більш усвідомлено по відношенню до планети. Реалізувати задуманий проект вам допоможуть гранти різних організацій. Шанс реалізувати власний проект є у кожного!

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *