Зберігання садово-городнього інвентарю

Зберігання садово-городнього інвентарю
Зберігання садово-городнього інвентарю

Зимове зберігання, або консервація садової техніки та інвентарю, – одне з актуальних питань міжсезоння.

Загальні правила підготовки до зимової консервації.

Усі інструменти потрібно очистити від землі, бруду, трави та іншого, вимити і гарненько висушити. Ключовий момент на цьому етапі – «висушити», оскільки на це терпіння іноді не вистачає. Частина вологи, що залишилася в щілинах і стиках деталей, потрапивши в неопалюване приміщення (наприклад, сарай), на морозі перетвориться на лід, який може серйозно нашкодити інвентарю.

ВАЖЛИВО: щоб не ламати голову, як і чим краще мити сапи, вила, лопати, совки і граблі, запам’ятайте універсальний спосіб. Інструменти заливаються водою до держака на 30 хвилин. За бажання промивають мочалкою або губкою. Якщо бруд просто так «не здається» то варто додати у воду господарського мила, засоби для миття посуду або іншу не надто агресивну побутову хімію.

Усі інструменти і техніку необхідно оглянути на предмет зносу або пошкодження деталей. Для себе визначте, що потрібно замінити насамперед, а що взяти на замітку. Зима – чудова пора для ремонту інвентарю!

■ Потребуюче мастила приладдя, необхідно, відповідно, змастити. Наприклад, ріжучі краї, щоб не було іржі.

■ Господарям пластикового інструменту потрібно уважно вивчити інструкцію, звертаючи особливу увагу на температурні критерії. Не весь пластик морозостійкий!

■ Гострі інструменти (садові ножиці, секатори тощо) або інструменти із зубами (пилки, ножівки тощо) найкраще зберігати в чохлах, попередньо заточивши. Якщо спеціальних чохлів немає, можна пристосувати те, що є. Найпростіший варіант – щільні картонні або пластикові коробки, старий шланг для поливу, розрізаний уздовж (за принципом чохла для ковзанів) і надітий на гострі зубці. Деякі умільці майструють чохли навіть із рукавів старих курток. Такий спосіб підійде для пили.

■  Дерев’яні держаки та ручки інструментів також очищаються, ретельно миються і ще більш ретельно висушуються. Можна покрити їх свіжим шаром лаку (не забувши, природно, зчистити старий).

■ Дуже важливо зберігати інструменти у вертикальному положенні або на спеціальних стінних гачках. Так вони не будуть зайвий раз мокнути від підлоги.

■ Із метою пожежної безпеки бензин із техніки треба злити.

■ Мастило з садової техніки зливати не можна, його потрібно замінити на зимовий, іншої в’язкості (якщо є ймовірність того, що техніка буде зрідка запускатися взимку) або ж на спеціальну суміш для консервації (якщо техніка точно не буде використовуватися).

■ Приміщення для зберігання техніки та інструментів має бути сухим, добре провітрюваним, пожежобезг]еч-ним із надійним замком.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *