Збільшення кореневої системи огірка

Збільшення кореневої системи огірка

Хочу розповісти про метод, який дозволяє мені отримувати в середньому по 20-25 огірків із кожного куща. Насіння я сію в ящики, на дно яких насипаю пісок, зверху додаю землю з перегноєм (1 : 1). Наповнюю ящики до половини їх висоти, насінини висаджую на відстані 3-4 см одна від одної на глибину 1-2 см. Ящики накриваю склом і на 3-4 дні ставлю в тепле місце.

Насіння не пророщую, бо тоді сходи будуть жовтими і кволими. Коли вони з’являться, знімаю скло і виставляю ящики на сонячне вікно. У процесі росту розсади підсипаю землю, доки ящики не заповняться вщерть. Так відбувається перше збільшення кореневої системи. Справа в тому, що внизу стебла є зачатки майбутніх корінців. При підсипанні ґрунту вони проростають і дають додаткові корені, збільшуючи кореневу систему рослини, а значить, і її силу, майже вдвічі.

При появі 1-2 справжніх листочків пересаджую розсаду в горщики або пластикові стаканчики. Їх теж, як і ящики, заповнюю землею лише частково і в міру росту рослини підсипаю її. Таким чином ще раз збільшую кореневу систему.

Потім сіянці пересаджую на грядку під тунельне плівкове укриття. Попередньо копаю траншеї з обох сторін грядки на повне полотно лопати. На дно насипаю перегній шаром 5-7 см. До висадження розсади ґрунт має тиждень прогрітися під плівкою. Сіянці разом із грудкою землі кладу в траншею на перегній. Після цього обсипаю їх ґрунтом, змішаним із суперфосфатом, укриваю мульчею, зверху знову присипаю землею і поливаю. І це вже третє збільшення кореневої системи.

Огірки при цьому методі обов’язково треба підв’язувати на високу поперечну шпалеру. Тоді вони менше уражуються борошнистою росою, не так жовтіють.

Дмитро Бутирін, городник

FacebookTwitterPinterest