Збільшення кореневої системи огірка

Збільшення кореневої системи огірка

Хочу розповісти про метод, який дозволяє мені отримувати в середньому по 20-25 огірків із кожного куща. Насіння я сію в ящики, на дно яких насипаю пісок, зверху додаю землю з перегноєм (1 : 1). Наповнюю ящики до половини їх висоти, насінини висаджую на відстані 3-4 см одна від одної на глибину 1-2 см. Ящики накриваю склом і на 3-4 дні ставлю в тепле місце.

Насіння не пророщую, бо тоді сходи будуть жовтими і кволими. Коли вони з’являться, знімаю скло і виставляю ящики на сонячне вікно. У процесі росту розсади підсипаю землю, доки ящики не заповняться вщерть. Так відбувається перше збільшення кореневої системи. Справа в тому, що внизу стебла є зачатки майбутніх корінців. При підсипанні ґрунту вони проростають і дають додаткові корені, збільшуючи кореневу систему рослини, а значить, і її силу, майже вдвічі.

При появі 1-2 справжніх листочків пересаджую розсаду в горщики або пластикові стаканчики. Їх теж, як і ящики, заповнюю землею лише частково і в міру росту рослини підсипаю її. Таким чином ще раз збільшую кореневу систему.

Потім сіянці пересаджую на грядку під тунельне плівкове укриття. Попередньо копаю траншеї з обох сторін грядки на повне полотно лопати. На дно насипаю перегній шаром 5-7 см. До висадження розсади ґрунт має тиждень прогрітися під плівкою. Сіянці разом із грудкою землі кладу в траншею на перегній. Після цього обсипаю їх ґрунтом, змішаним із суперфосфатом, укриваю мульчею, зверху знову присипаю землею і поливаю. І це вже третє збільшення кореневої системи.

Огірки при цьому методі обов’язково треба підв’язувати на високу поперечну шпалеру. Тоді вони менше уражуються борошнистою росою, не так жовтіють.

Дмитро Бутирін, городник

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber