Зелені борщі

Після червоних наваристих зимових борщів душа просить легких вітамінних гарячих страв. Зелений борщ – наочний приклад. Традиційно цей борщ варять із щавлем, однак не менш смачним і корисним він буде також зі шпинатом, левурдою, кропивою і м’ятою.
Зі шпинатом
- Морквина,
- 2 цибулини,
- 2 картоплини,
- по одному пучку шпинату,
- петрушки й зеленої цибулі,
- 2 яйця,
- лавровий лист,
- 2 ст. л. олії,
- сіль,
- перець.
Одну цибулину й половину морквини почистити. Моркву порізати на товсті кільця, цибулю залишити цілою. Покласти овочі в каструлю, залити 1 л води, додати лавровий лист, посолити. Довести до кипіння й варити овочевий бульйон 20 хв.
Зварити яйця.
Коли бульйон буде готовий, дістати шумівкою овочі й лавровий лист, бульйон залишити на маленькому вогні. Другу половину морквини, цибулину, що залишилася, і картоплю порізати на дрібні кубики.
Пучок шпинату, петрушку й зелену цибулю добре помити і крупно порізати. Покласти всі овочі й зелень у каструлю з бульйоном, довести до кипіння. Додати олію і варити 10-15 хв., доки картопля й морква будуть готові.
Розлити борщ у тарілки й додати в кожну по великій скибочці яйця.
Зі щавлем і кропивою

- 2 л води,
- 400 г м’яса,
- 3 картоплини,
- 100 г рису,
- 3 яйця,
- по пів пучка щавлю і молодої кропиви,
- сметана,
- сіль,
- перець.
М’ясо помити й залити холодною водою. Довести до кипіння, зняти піну й варити до напівготовності. Картоплю почистити й порізати на кубики, додати в бульйон разом із промитим рисом. Присмачити сіллю і перцем.
За 10 хв. до кінця приготування додати подрібнену зелень. Дістати з бульйону м’ясо, порізати на шматки й покласти назад. Знову довести до кипіння й зняти з вогню. Подавати зі сметаною і половинками варених яєць.
Найпопулярніша після щавлю зелень у борщ – це, мабуть, кропива: молода, не дуже жалюча й вітамінна.
З руколою і кефіром
- 300 г свинячих кісточок,
- 5 картоплин,
- цибулина,
- 4 яйця,
- 500 мл кефіру,
- пучок руколи,
- кропу і зеленої цибулі,
- сметана,
- олія,
- чорний мелений перець,
- мелений коріандр на кінчику ножа,
- лавровий лист.
Кістки ретельно помити і зварити, додавши лавровий лист. Картоплю почистити й порізати на невеликі кубики. Цибулю дрібно порізати. Руколу помити й порізати, але не дуже дрібно. Зелену цибулю і кріп дрібно порізати.
Яйця зварити й порізати на кубики. Трохи обсмажити цибулю на олії.
Коли кістки практично зваряться, покласти картоплю, варити 15 хв. Додати руколу, яйця і цибулю. Посолити, поперчити. Влити кефір і ретельно перемішати. Додати зелень, коріандр, лавровий лист.
За 5 хв. зняти з вогню й залишити настоюватися протягом 10 хв. Подавати зі сметаною.
Французький «борщ»
Це не зовсім борщ, однак завдяки наявності щавлю ми включили рецепт у нашу добірку.
- 1,5 л води,
- 400 г щавлю,
- 400 г черствого білого хліба,
- 375 мл молока,
- 250 мл сметани,
- 30 г масла,
- сіль,
- чорний мелений перець.
Дрібно порізати щавель. У каструлі з товстим дном розтопити масло, додати щавель і тушкувати, помішуючи, на маленькому вогні 10 хв.
Хліб порізати на дрібні кубики. Окремо закип’ятити воду й залити нею щавель, додати хліб, посолити за смаком. Знову довести рідину до кипіння, зменшити вогонь і варити, періодично помішуючи, 30 хв.
Змішати молоко і сметану, влити у «борщ», ретельно перемішати, поперчити за смаком, ще раз довести до кипіння й одразу зняти з вогню. Подавати гарячим.
«Погляд часу» №17-23.04.2020
Сповіщення: Як правильно заморожувати кропиву на зиму? | Газета "Уют"